• Problém s otehotnením

    , Autor: Simad

    Dobrý deň, rada by som sa vás spýtala, ako by sa dalo podporiť otehotnenie, ak mi bolo diagnostikované PCOS. Snažíme sa vyše roka, ale zatiaľ bezvýsledne. Beriem aj utrogestan už 4.mesiac, ale zatiaľ žiadne zlepšenie. Existuje niečo, čím sa dá podporiť otehotnenie a či je vôbec možné otehotnieť s touto diagnózou? Moja výška 168, váha 65 kg, vek 28 r.

    Dobrý deň, áno, aj s PCO syndrómom sa dá otehotnenieť, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, už absolvované vyšetrenia, ani bližšie informácie, či okolnosti. Pri plánovaní tehotenstva, ako aj v prvých mesiacoch tehotenstva, je vhodné užívať kyselinu listovú. Dôležité je mať aj pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem menštruácie. Vhodné je porozmýšlať aj o návšteve centra asistovanej reprodukcie.