Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Krvácanie

    , Autor: Timka20

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať po menštruáciu som začala po 4 dňoch mat krvavý výtok a hnedasty mala som ho až do ďalšej menštruácie raz za čas prestastal na par hodin a teraz po menštruáciu ho mám zas .Čo môže byt za tým ? Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto, bez poznania bližších informácii, výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Krvácanie

    , Autor: Okaňa

    Dobrý deň menštruáciu som mala od 13.7 do 16.7 ale od 30.teho krvacam (svetlo -červena krv) mám zalarmovať svojho gynekológa alebo počkať kym to prejde ...... pohlavný styk som nemala od 4.5 do 30.7 môže to byť spôsobené tým?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie, samozrejme krvácanie môže byť spôsobené aj pohlavným stykom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Menštruácia po Norethisterone

    , Autor: Patrishaa

    Dobrý deň pán doktor,
    Norethisteron som brala 6 dní na priblíženie menštruácie (tabletky mi ho priblížili o 2 dni) a menzes som dostala na 3 deň od vysadenia.
    Krvácanie však bolo slabšie a trvalo kratšie ako normálne. No teraz, asi na 4.deň od konca prvého krvácania som dostala akoby znovu menzes už silnejší a aj s bolesťami ako mávam vždy.
    Viete mi prosím nejako povedať čo sa môže diať? alebo čo to znamená?
    Mám očakávať teraz znovu očakávať niekoľkodnové krvácanie?
    (Pred predpísaním lieku som na priehliadke mala všetkl Ok)
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, Norethisteron je “dvojdečná zbraň”. Môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Medzi najčastejšie vedľajšie účinky Norethisteronu patrí nepravidelné krvácanie, či špinenie, ktoré nemá žiadnu logiku. Pobolievanie v podbrušku, ako pri menštruácii sa môže tiež vyskytovať. Stav by sa mal postupne upraviť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • bolesti brucha

    , Autor: Janka34364

    Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať pred menštruáciou čo bolo 1,2, a 3.7 som mala bolesti v podbrušku už toho 3 som začala brať tabletky norethisteron zentiva. Brala som ich do 14.7 na oddialenie menštruácie kvôli dovolenke. Ako som ich brala tak celú dovolenku ma nič nebolelo. Ako náhle som ich vysadila bolesti prišli znovu 2 dni na to som dostala silnú a bolestivú menštruáciu nebolo to špinenie ani nič podobné, bolo to krvácanie aké som mávala vždy akurát bolestivejšie a silnejšie, 6. a 7. deň som mala špinenie ale to som mávala vždy pri menštruácií. No ako mi skončila menštruácia tak ma bolelo brucho a stále aj bolí stále a neviem čo to môže byť, no potom mi prišlo do úvahy aj možné tehotnestvo. Nemám žiadne nevoľnosti ani zmeny chuti ani nič podobné stravujem sa normálne. Ak by ste mi vedeli poradiť budem veľmi rada. Vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, Norethisteron môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto, iba na základe opisu, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Adelinka1986

    , Autor: Adelinka1986

    Dobry den beriem hak uz 7 rokov ale nejak som omylom asi vypila dve naraz,vzdy koncim v stredu a zacinam na 8 den stvrtok ,ale v sobotu som neužila tab.aby som skoncila normalne v stredu,tak som uzila v nedelu vecer ale dnes rano som dostala menzes,,mam ho mat v tuto nedelu,,,ale chcem dopit hak normalne do stredy ,,tak sa chcem spytat ci to tak mozem douzivat ked mam menzes,,,dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nepostupovali ste správne. Tým, že ste v sobotu vynechali tabletku hormonálnej antikoncepcie ste si spôsobili krvácanie a účinok hormonálnej antikoncepcie je za daných okolností pravdepodobne oslabený. Môžete doužívať blister hormonálnej antikoncepcie, pri styku však používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • tehotenstvo?

    , Autor: katka876T

    Dobrý deň, mám otázku, bola som pred pár dňami na dovolenke ale na oddialenie menštruácie som užila tabletky norethisteron zentiva, ako som ich vysadila tak mi do 3 dní prišiel menzes dosť silný a bolestivý, trval 6 dní a tak aj zvykne, na 7 deň som mala taký hnedší výtok, neviete či by nemohlo ísť o tehotenstvo? Mali sme nechránený styk s priateľom pred asi mesiacom ale dával si pozor a menzes som mala dostať 4. ale kvôli oddialeniu mi prišiel až 17.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Opisované krvácanie po vysadení Norethisteronu je normálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.