Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,006 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať po menštruáciu som začala po 4 dňoch mat krvavý výtok a hnedasty mala som ho až do ďalšej menštruácie raz za čas prestastal na par hodin a teraz po menštruáciu ho mám zas .Čo môže byt za tým ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto, bez poznania bližších informácii, výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menstruacia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať , minulý mesiac som bola u gynekológa s tým že som dostala na čas menštruáciu ,menstuacia mi skončila a o pár dni som zas začala krvácať je pravda že 1tabletku som vynechala , vyšetril ma povedal že všetko je v poriadku mohla to spôsobiť ta jedna vynechaná tabletka . Tento mesiac opäť to iste skončila mi menstruacia a o pra dni na to zas krvácam čo to môže byt ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch jej užívania, sa špinenie, či krvácanie vyskytuje pomerne často, môže byť aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor: Daska

  Dobrý deň, chcela som sa spýtať. Mala som slabú menštruáciu 3 dní a teraz mám bolesti v podbrušku aj na ľavej strane, čo by to mohlo byť? Nemusím sa obávať keď som mala slabú menštruáciu? Antikoncepciu beriem už 3 roky. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je krátke, či slabé krvácanie z vysadenia pomerne časté. K bolestiam sa Vám takto neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacne problemy

  , Autor: Daska

  Dobrý deň prajem. Chcela som sa spýtať tri dni mi mešká menštruácia, a beriem antikoncepciu ale brala som 2 týždne dozadu antibiotiká môže to byť tým ovplyvnené? Mám aj bolesti v podbrušku. Robila som si aj test od posledného styku, ktorý bol pred 13timi dnami, a test negatívny, to by bolo už niečo vidieť na teste keby som bola tehotná? Keby mi neprišla menštruácia, koľko mam počkať a kedy ísť ku lekárke? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré sa niekedy nemusí dostaviť vôbec, alebo môže byť iba vo forme párdňového špinenia. Antibiotika na to môžu mať vplyv, záleží od užívaných antibiotík. Tehotenské testy si nemá zmysel realizovať. Niektoré antibiotiká môžu mať vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie, takže je niekedy vhodné používanie aj doplnkovej formy antikoncepcie (kondóm). Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Silná menštruácia po covide

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  stretli ste sa s tým, že majú ženy po prekonanom covide silnú menštruáciu? Presne to sa stalo teraz mne, prekonala som covid a menštruačné krvácanie mám silné. Užila som dycinone 500, ktorý mi predpísal môj gynekológ, nakoľko som mala problém so silnou menštruáciou, ale počas užívania duphastonu sa krvácanie upravilo, no po prekonanom covide sa to zopakovalo znova. Pán doktor v akých množstvách a ako často môžem dycinone užívať? Nemám s tým skúsenosť, nakoľko som ho nepotrebovala. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, boli popisované podobné skúsenosti u žien po prekonaní infekcie COVID-19. Dicynone 500mg môžete užívať každých 8 - 12 hodín, najviac však krátkodobo každých 6 hodín. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvavý výtok

  , Autor:

  Dobrý den chcela by som sa opýtať. Či je krvavý výtok normálny. Od januara 2021 sa snažíme otehotnieť v mesiaci august mi meškala MS 6 dní test negat. Začala mi MS presne na 6ty deň meškania. Prve 3 dni veľmi slabé krvácanie co je u mňa veľmi neobvyklé. Potom jeden den silné a nasledne dalsie 2 dni slabé. Menstruacia sa skončila 2.10.2021 a dnes to je 5.10.2021 zase slabučko krvacam. Opäť tehu test negat. Je to normalne? P.S mam 0,3mm polip v maternici už niečo cez 1 rok. Na pravidelné kontroli chodim. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Nemusí to byť iba tehotenstvo. Takto bez vyšetrenia sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.