Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,007 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problém s menštruáciou aj keď užívam progesteron

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor, mám 20 rokov a menstruacia mi nechodila pravidelne (dokonca mi zistila, že mám polyc vaječníky, ale nie v nejakom pokročilom alebo najhoršom stave). Doktorka mi teda pre pravidelnú menštruáciu predpísala progesteron 200mg, ktorý si mám dávať 18. deň cyklu a to po dobu 10 dní. Lenže sa stalo nedorozumenie a liek som si dala o 5 dni neskôr ako som mala, a užívala som ho dlhšie ako 10 dni. A menštruáciu som stále nedostala. Potrebujem poradiť čo mám robiť, či mám užívať progesteron až dokym zas nedostanem menštruáciu, alebo neužívať vôbec ? K mojej doktorke som sa zatiaľ nedostala, preto sa obraciam s týmto problémom na Vás.
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám menštruácia nedostavila, neviete si odsledovať jednotlivé dni cyklu, preto si teraz tabletkami veľmi nepomôžete. Odporúčam pri nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, informácie a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.