Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Laura.Var

  Dobrý večer. Rodila som u Vás 30.08.2020 a chcela by som sa opýtať. Vo februári som dostala prvú menštruáciu od pôrodu. Menštruacia nikdy pravidelná nebola a aby som nezabudla stále syna kojím. 20.08.2021 som mala menštruáciu naposledy a mešká mi 16dni vrátane dnešného. Testy som si robila už 4 naposledy cca pred troma dňami, všetky boli negatívne. Môže kojenie ešte ovplyvniť moju menštruáciu, alebo sa mám objednať k svojmu gynekológovi? Pred mesiacom mi bola tak isto robená prehliadka + cytológia a výsledky boli v poriadku. Ďakujem veľmi pekne za odpoved. Pekný večer. Vargová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie kojenia má veľký vplyv na menštruačný cyklus. Kojace ženy nemusia mať menštruáciu vôbec, alebo je dosť nepravidelná. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti a výsledky preventívnej prehliadky boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Ms

  , Autor: Blazena

  Dobrý deň chcem sa opýtať som po porode 5 mesiace nekojim ale mám mlieko ešte naposledy som mala ms 5.7.2022 a druhu som mala mat 1.8.2022 no mešká mi 3 dni dĺžka menzesu je 5 dni cyklu 27 dni myslite si že môžem byt tehotna ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, párdňové meškanie menštruácie ešte nič neznamená. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • meskanie menstruacie

  , Autor: Aneta12

  Dobry den, chcela by som sa opytat, menstruacia mi meska uz tyzden. posledna menstruacia zacala 21.6. . 30.6. som bola testovana pozitivne na covid. Brala som trojdnove antibiotika a nasledne antivirotiku, isoprinosine. Pri pohlavnom styku pouzivame ochranu, o dieta sa nesnazime. Tehotenske testy vysli negativne. Moze meskanie menstruacie byt zapricene ochorenim a liekmi? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, znepravidelnenie menštruačného cyklu mohlo byť spôsobené ochorením, ako aj užívanými antibiotikami a anrivirotikami. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Za predpokladu, že sa adekvátne chránite, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • meskanie menstruacie

  , Autor: Diana123

  Dobry den pan doktor styk som mala 1.7 ked som mala vysoko plodny den zabudla som si dat kruzok mozem byt tehotna menstruacia medka 8 den posledna ms bola 18.6 do 22.6 od vtedy som kruzok nemala zavedeny

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, za daných okolností je tehotenstvo reálne a nedá sa vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo alebo prechladnutie?

  , Autor: ..

  Dobrý večer, chcem sa opýtať, 5.7. som mala chránený sex, ale nevšimla som si a partner si neskôr stiahol kondóm a asi 3x zasunul bez ochrany (nepustil to do mňa) a už 4.deň mi menštruácia mešká (poslednú som mala 10.6., ale nemávam ju pravidelnú, väčšinou mi mešká 1-3 dní,plodné dni by som vtedy mať nemala,neviem) cítim bolesť v podbrušku, v boku a bolesť krížov, výtok mám biely a menštruácia nikde. Myslíte, že môžem byť tehotná alebo ide len o prechladnutie? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti platí, že ak došlo k nechránenému pohlavnému styku, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Meškanie menštruácie štyri dni, navyše ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, však ešte nič neznamená. Spomínané bolesti môžu byť aj súčasťou PMS (predmenštruačného syndrómu), rovnako tak, nie je vylúčené ani prechladnutie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete skúsiť urobiť tehotenský test. Vo všeobecnosti platí, že v prípade ťažkostí alebo nejasností by ste mali navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám najobjektívnejšie bude vedieť vyjadriť.

 • Meškajúce menštruácia

  , Autor: Mata1997

  Dobrý deň. 24.3 som rodila po šestonedelí som mala normálne menštruáciu do tohto mesiaca mala som dostať 5.7. a stále nič už mesiac beriem antikoncepciu pohlavný styk som mala naposledy 3.7 s prezervativom. Miesto menštruácie mám už viac ako mesiac biely tvarohový výtok. A už dva týždne mám chrípku ale antibiotiká neberiem len lieky na utlmenie . Môže mi stoho meškať menštruácia ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností môže mať meškanie menštruácie viacero príčin. Kojenie, užívanie antikoncepcie, ako aj infekcia majú vplyv na menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Spomínaný výtok môže svedčať pre kvasinkovú infekciu. Skúste si aplikovať Canesten vaginálne tablety. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.