Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň prajem

  Prosim Vás rodila.som 7.5. a menštruáciu som ešte stále nedostala. Je to v poriadku? Nekojim.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to pomerne časté, navyše, ak ešte kojíte, jedná sa o laktačnú amenorrheu. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia po tehotenstve

  , Autor:

  Dobrý deň, pred 7 týždňami a 4 dňami som rodila sekciou. 3 týždne po pôrode som prestala kojiť. Môj gynekológ mi oznámil, že do 6 týždňov po zastavení kojenia by sa mala dostaviť menštruácia (kojenie som odstavila prirodzene, bez liekov). Neviem do akej miery je ale normálne to, či sa deje u mňa. Pred 4 dnami som mala slabý krvavý výtok, myslela som si, že sa dostavila menštruácia, ale nič sa nerozbehlo. Krvavý výtok, ale veľmi silný sa zopakoval opäť, ale opäť sa to zastavilo. Je možné, že sa menštruácia po pôrode rozbieha ťažšie? Telo mi všetkými príznakmi dáva najavo, že sa to blíži, preto by som to nechcela hneď pripisovať nejakému problému, ale nie som si istá.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov. Čo sa týka nástupu menštruácie po pôrode, bez ohľadu na kojenie, je to individuálne. Môže to byť zo začiatku iba špinenie. Odsledujte si to.

 • 3 Menštruacia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň pán Doktor. Mám otázku som 4mesiace od pôrodu (kojila som necelý mesiac) prvá menštruacia prišla 6.3-14-3 durha prišla (16.4-19.4)(meškala10dni) ale mala som menšie problémy ako bolesti v podbrušku mala som aj vodový aj hustý výtok . No ale teraz mám tiež problémy silne vypichli mám v pošve pár dni potom to zas prejde , časté močenie . Menstruacia mala prísť 1.5 no ešte neprišla . ( test negatívny ) nevedeli by ste mi poradiť o čo ide ? Ide o nejaký zdravotný problém ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pár mesiacov po pôrode môže byť menštruačný cyklus nepravidelnejší. Príčin ťažkostí môže byť viacero, môže sa jednať aj o kombináciu zápalu močových ciest, ktorý môže mať vplyv na menštruáciu, bolesti, či pichanie v pošve. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí príčinu Vašich ťažkostí, stanoví ďalší postup, prípadne Vás odošle na urológiu.

 • Menštruacia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý večer pán Doktor . Som 3mesiace od pôrodu (nekojím) prvá menštruacia prišla 9.3-14.3 . Druhá menštruacia mala začať 6.3ale žiaľ ešte neprišla mešká (9dni) . Mavala som slabšie bolesti v podbrušku . Taktiež taký vodovy výtok aj taký hustý výtok . Pred Tyzdnom keď som išla na malú potrebu pociťovala som mieru bolesť aj štipkanie .Včera večer som pociťovala mierne chvenie v podbrušku .Test som si robila 4den meškajúcej menštruacii vyšiel (negatívny ) . Poradíte mi ? Menštruacia môže meškať kvôli hormónom ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mešká

  , Autor:

  Dobrý večer,chcem sa informovat...mam31rokov,som matka 8mesačného babetka..mešká mi menzes 10dni a uz11dni ma boli brucho...robila som si test teho a vyšiel mi negatívne...menstruujem od11rokov....čo to môže byť a ako mám dalej postupovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deñ, ak kojíte, menštruácia po pôrode môže byť nepravidelná. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať som 11.5mesiaca po pôrode, dcérku som dojčila na požiadanie a stále dojčím. Pred mesiacom 2.8. som začala špiniť, aj krvácať trošku trvalo to 2dni a potom to prestalo, bolo mi aj zle, myslela som si že je to prvá menštruácia po pôrode. Tak som čakala prešlo vyše 32dní a zase mi prišlo na 1-2dni špinenie a potom to prestalo. Nerozumiem tomu, je to už menštruácia po pôrode alebo nie...predtým som mávala 7dní menštruáciu a cyklus 23dňový. Keďže praktizujem STM som z toho trochu zmätená ale podľa všetkého aj ovuláciu mávam. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ešte kojíte, dlhý menštruačný cyklus a pár dňové špinenie nie je ničím výnimočným. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.