Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mešká mi menstruacia.. Bola som tehotná ale 18.4. 2021 som bohužiaľ potratila :( menštruáciu som mala pred mesiacom 18.6.2021..momentalne mi mešká menstruacia 3 dní.. Pohlavný styk som mala naposledy 5.6.2021 Momentálne som v zahraničí nemôžem sa dostaviť na slovensko až o mesiac.. Chcela by som vedieť ze ci je to normálne?
  Ďakujeem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete realizovať tehotenský test.

Podobné otázky

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň..rada by som sa opýtala na jednu otázku...s priateľom som mala análny styk.. párkrát prešiel po v*gine ale nezašiel dnu a ani sa tam neurobil...ale tretí deň mi mešká menštruácia a mám len hnedý výtok ..môže to byť zo stresov alebo že som tehotná?alebo tam šanca tehotenstva ani není?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom nebudete.

 • Menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať najskôr takto aby som zbytočne nešla hneď ku gynekológovi… nikdy predtým som takýto problem nemala, ale… mám pocit že mi krv počas menštruácie zapácha, zaskočilo má to lebo nikdy predtým sa mi to nestalo… nie je to tak že by som si privoniavala k vložke( keď už to musím tak napisat) ale cítim to vždy keď som na toalete… v auguste som podstúpila kyretaž, neviem či to môže mat s tým niečo spoločne, a či je to normálne, nemám okrem toho žiadne iné problémy, bolesti a podobne,taktiez dodržiavam hygienu, len má to znepokojuje,ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať aj o infekciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak nemáte ťažkosti mimo menštruácie, môžete si urobiť kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia po porode

  , Autor:

  Dobry deň pán doktor, 3 mesiace po sestonedeli som dostala prvú menštruáciu, trvala asi 5 dni, nasledujúca mi mešká už 3 týždne. Je to prosím vás v poriadku? Pzn. Dojčím.
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas obdobia laktácie môže byť ešte menštruačný cyklus nepravidelný. Samozrejme, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo vylúčiť s istotou nedá. Odsledujte si to.

 • Už rok nemám menštruáciu

  , Autor:

  Dobrý večer.
  Od strednej skoly som velmi pribrala +- 25kg a casom mi prestala menstruacia. Ano mala som ist skor ale hrozne sa bojim a v mojom okoli nemam nikoho kto by ma podporil. V rodine sa lekarov bojime a len sa mi rodina vysmieva. Uz ani neviem kedy naposledy som ju mala. Rastie mi ochlpenie aj na tvari a aj sa obliekam ako chalan aj mam rada dievcata. Moze to byt ovplyvnene hormonami? Mam 20 rokov a u gynekologa som este nebola.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná, okrem iného, aj o hormonálny problém. Určite odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • Bolestivé prsia,bolesť v krížoch

  , Autor:

  Dobrý večer pán Doktor , chcela by som vedieť váš názor..Pred cca dvoma týždňami cez víkend som mala s partnerom nechránený styk partner, sa urobil do mňa..A hneď nato o 3 dni mi mala prísť menštruácia meškala mi dva dni a bola miernejšia než akú som zvykla mať a trvala asi 4 dni čo zvyknem mať 6 až 7 dní..Po menštruácii ma začali bolieť prsia,strašne ma bolia kríže,bolesti hlavy.. Myslíte že može to suvisiet s tehotenstvom alebo nie kedže som menzes dostala ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavné styku sa tehotenstvo úplne vylúčiť nedá, aj keď si myslím, že je vzhľadom k okolnostiam málo pravdepodobné. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.