Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Sex

  , Autor:

  Dobrý deň mám menší problém mali sme sex no kondom ostal vo mne z otvorom kondomu von z mojej vaginy jed sme nali sex on si to neuvedomil a stále pokračoval dával ho do vaginy a chcem radu ak bol mokrý Id semena či mohol to semeno dať fo mna keď kondom trval z otvorom von z mojej vaginy

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o veľmi neštandardnú situáciu. Za daných okolností sa však nedá tehotenstvo na 100% vylúčiť, ak došlo aj k ejakulácii, je na zvážení užiť tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Užívam antikoncepciu Zlynda, menštrácia mi už mešká 21 dní, niekedy sa mi stane že pozabudnem a tabletku si dám o niekoľko minút neskôr, s priateľom sme mali pred 2 týždňami nechránený sex ale spravil sa mimo mňa, test som mala negatívny, nemala som žiadnu slabú druhú čiarku ani nič, prosím čo mám robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania preparátu hormonálnej antikoncepcie môžete mať určité krvácanie, ale nemusíte mať žiadne krvácanie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tabletka escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň, dňa 20.5 som mala nechránený sex partner ale neejakuloval. Mala som plodné dni. Ďalší deň asi 20 hodín po styku som si dala tabletku po escapelle. Od 27.5 - 29.5 som mala krvácanie a silné menštruačné bolesti ale trvalo to len 2 dni inak môj menzes trvá až 8 dní. Očakavaná menštruácia by mala prísť 2.6 ale zatiaľ nič. Mohla by som tie 2 dni považovať za menštruáciu alebo to bolo len krvácanie z tej tabletky? Mohla mi tabletka po tak rozhoduť cyklus? A mohlo by ísť o tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po užití emergentnej hormonálnej antikoncepcie pomerne často dochádza k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Tabletku ste užili včas, takže tehotenstvo je pomerne málo pravdepodobné. Spomínané dvojdňové intenzívne krvácanie mohla byť menštruácia. Odsledujte si to.

 • Pomoc po sexe

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom sexu mala som s priateľom sex všetko ako vždy chránený sex mal kondom na sebe ležal na mne a urobil sa do kondomu potom na další krát som bola na nom a urobil sa znovu do kondomu pozerala som kondom nebol deravý jedine keď som bola na nom sa vrch trocha zosuchol a nebol na žaludi dal sa dole mohlo sa prosím vás stať že sa semeno dostalo do mna ?..A ďalšia vec že bol bez kondomu okolo mojej vaginy a sa obtieral okolo noch mojich a tai nemohol ma oplodniť ???Lebo mám dostať kramy a meškajú mi už 8den poraďte čo robiť mám aj výtok a zatiaľ stále nič ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Uvedeným spôsobom sa otehotnieť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie 14 dní si môžete realizovať tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, potebovala by som poradiť... S priateľom sme mali od poslednej menštruácie (23.1) sex len jeden krát
  , kvôli môjmu strachu z tehotenstva, k tomu sme použili ochranu (+ aj sa urobil mimo) a este k tomu v tej dobe som nemala mať plodné dni ( sex sme mali okolo 15.2), Menzes mi ale mešká asi 2-3 dni , čo je u mňa občas normálne, že raz za čas dva dni mešká, ale frustruje ma, že ma vôbec nebolia prsia, lebo vždy pred menštruáciou má bolievajú. Som z toho moc v strese, lebo sme s priateľom presvedčení, že sa nič nestalo, a Nerozumiem, prečo je to zrazu takto... Ešte taká jedna malá zaujímavosť, väčšinou svoju ovulaciu cítim(vždy na 14 deň od začatia cyklu), ale tento mesiac som si tú bolesť akosi nevšimla, neviem, či by to mohla mať súvis aj s tým že ak mi meškala ovulácia, začala som aj dosť cvičiť (domáce fitko) a pribrala som konečne po dlhej dobe 2 kilá, lebo viac papám, snažím sa pribrať, čo myslíte mala by som sa niečoho obávať ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný, či ovulačný cyklus má vplyv viacero faktorov, hlavne stres, zmena životného štýlu, životosprávy, zvýšená pohybová aktivita, ... Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná a nemusíte sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • otazka

  , Autor:

  dobry den chcem sa spytat 2 mesiac berem antiku Mistra na endometriozu..prvy mesiac asi 2 dni spinenie..co je v pohode..ale druhy mesiac strasne v stredu som sa zobudila a krv na wc..potom uz len spinenie ...a piatok som mala s priatelom sex a jasne krvacala som dost vela..v sobotu som zobrala poslednu tabletku ...teraz som 7 dnovej pauze..nikdy som takto nekrvacala pri antike max spinenie..a bojim sa ci je vsetko v poriadku ...aj priatel ma posiela doktorke ze takto nemozem fungovat co je jasne...chcela by som sa spytat na nazor dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej a timoncdocie, hlavne v začiatkoch užívania, sa môže vyskytovať počas cyklu nie len špinenie, ale aj krvácanie. Takto sa však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.