• Dobrý večer

    , Autor: Lucia Bimbová

    Dobrý večer, chcela by som sa informovať. Mam 44 až 45 menštruačný cyklus, ale menštruáciu som mala naposledy 20.3. A v apríli mi vynechala menštruácia, bola som u svojho gynekológa, urobil mi testy, plus usg, a dostala som aj vyvolavačku ale ani po vyvolávačke som nedostala už 12 deň mi meškajú chcela by som sa spýtať že kvôli čomu to môže byť, či si vlastne mam urobiť tehotensky test v utorok to budú 14 dní. Ďakujem za radu

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Záleží od viacerých okolností. Dôležitý je aj vek. Ak ešte nie ste v premenopauze a nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test si môžete urobiť pri najmenej 14 dní meškajúcej menštruácii. Takto sa Vám bližšie neviem objektívne vyjadriť.