Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň prajem,
  vo feburári som vysadila HAK, menštruáciu som dostala hneď po vysadení. V marci som dostala menštruáciu 12.3.2021 mesiac po vysadení. 25.3.2021 som mala prvý pohlavný styk, styk bol nechránený ale partner vyvrcholenie dosiahol mimo. Hneď po tom v ten deň som krvácala 5 dní. Toto bol asi dôsledok prvého styku. Dva dni nič a potom za dva dni som začala zase krvácať a teda neviem či to bola menštrácia. Robila som si aj tehotenský test ale týždeň po styku, čo je asi krátky čas. Teraz menštruáciu ešte nemám a začínam sa už báť lebo neviem od ktorého dňa si to vypočítať. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie po pohlavnom styku môže mať viacero príčin. Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr, ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Menštruáciu som mala dostať pred týždňom, avšak dostala som ju o 2 dni neskôr. Nie je to ani menštruácia, skôr úplne slabé krvácanie,ktoré trvá 4 deň. Len pár kvapiek krvi. Mám to považovať za menštruáciu? Predtým som mávala silnejšiu menštruáciu (4 dni). Čím to môže byť spôsobené? Alebo je možné, že ešte dostanem silnejšiu menštruáciu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin aktuálne slabého krvácania, či špinenia, môže byť viacero. Môže sa jednať aj o menštruáciu. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, treba myslieť aj na to. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mohla mi Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň, to som zase ja
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 22 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia, otehotnenie je preto možné. Čo sa týka spomínaného špinenia, pár možných príčin ste už spomenuli. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.

 • Menštruácia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň prajem

  Prosim Vás rodila.som 7.5. a menštruáciu som ešte stále nedostala. Je to v poriadku? Nekojim.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to pomerne časté, navyše, ak ešte kojíte, jedná sa o laktačnú amenorrheu. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň. Minuly mesiac som mala krvavý výtok a následne tento mesiac slabý menzes ako obvykle a o 2 týždne mi prišiel další, omnoho silnejší menzes a pritom už dlhšie užívam duphaston. Pani doktorka mi povedala iba toľko aby som pokračovala v užívaní, tak chcem sa spytat vás, prosím vás, môže to niečo znamenať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania bližších informácií, či okolností, USG nálezov, či výsledkov vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam v prípade nejasností alebo pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mešká mi menstruacia.. Bola som tehotná ale 18.4. 2021 som bohužiaľ potratila :( menštruáciu som mala pred mesiacom 18.6.2021..momentalne mi mešká menstruacia 3 dní.. Pohlavný styk som mala naposledy 5.6.2021 Momentálne som v zahraničí nemôžem sa dostaviť na slovensko až o mesiac.. Chcela by som vedieť ze ci je to normálne?
  Ďakujeem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete realizovať tehotenský test.