Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,410 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Eva

  , Autor:

  Ale mam bolesti aj v krizoch konkretne kostrc chrntice a citim tam ako keby vzduch alebo tlak na nutkanie podobmej stoĺici myslite ze moze to byt prichod mensruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o myóm maternice, ktorý tlačí vzadu na kostrč. Vysvetľovalo by to aj nepravidelné krvácanie. Môže sa jednať aj o neurologický problém. Takto sa Vám však bližšie neviem objektívny vyjadriť. Odsledujte si to. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • veľa vajíčok

  , Autor:

  Dobrý deň, v októbri som vysadila nuvaring. Odvtedy som mala problémy s mykózou, ktoré sa mi podarili odstrániť až v marci. Okrem toho sa mi zmenil cyklus (samozrejme). Je, dá sa povedať pravidelný 35-38 dní, 7-10 dní menštruácia. Bez bolestí, normálna, nie extra silná. V marci som mala ale krvácanie so špinením až 17 dní, potom ako obvykle. Môj gynekolog mi odporučil ascorutine a kyselinu listovú. Pri krvných testoch sa zistilo, že mám veľmi vysokú hodnotu progesteronu (myslím až 26). Lekár povedal, že to nevadí. Nemôže to však mať nejaké následky, napr problém otehotnieť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zvýšená hodnota progesterónu nie je problém, niekedy môže byť dôvodom ovulácia prebehnutá z dvoch vaječníkov naraz, k čomu môže dôjsť po vysadení hormonálnej antikoncepcie.

 • Silný menzes po kyrete

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov. V novembri 2020 som podstúpila kyret a histológiu, lebo mi vyššie dorastala sliznica. Histológia v poriadku. Čo sa mi však nezdá, tak posledné 2 cykly mám jeden deň menštruácie veľmi silné krvácanie s veľkými krvnými zrazeninami. To pred kyretom takto extrémne nebývalo. Môže to byť v dôsledku kyretáže? Hemoglobín som po prvej tak silnej menštruácii mala 116. Teraz je druhý deň cyklu už ďalšej menštruácie a krvácam silno celý deň. Mám navštíviť pohotovosť? Po aprílovej tak silnej menštruácii bola maternica čistá. Nebol potrebný ďalší kyret. No teraz sa cítim slabá a búši mi srdce. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, koľko vložiek ste dnes použili, neviem sa relevantne objektívne bližšie vyjadriť. Ak je však krvácanie veľmi silné, je vhodnejšie navštíviť gynekologickú pohotovosť. Ja to takto zhodnotiť naozaj nedokážem. Do budúcna bude vhodné pouvažovať o vnútromaternicovom teliesku alebo nejakej forme hormonálnej antikoncepcie, keď máte menštruáciu tak silnú a za predpokladu, že histológia bola v poriadku.

 • krvacanie po menstruacii

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať, mám 2 týždne po menštruácií krvácanie asi po celej malej vložke s útržkami akoby z maternice, ktoré tiež sú jasno krvavé alebo tmavohnedej farby. Pobolieva ma na ľavej strane v podbruší s pocitom tlaku a mám aj ľavú stranu podbrušia zväčšenú oproti pravej strane ale to dlhodobo mám zväčšenú. Taktiež aj vnútri ma vie zabolieť na ľavej strane ako keď by mi zvnútra maternice niečo trhali smerom von. Potom aj celé podbrušie ma vie pobolievať, tiež sa vie zväčšiť aj celé podbrušie. Mám to od piatka teda 4 dni už. Menštruáciu som mala normálnu pred 2 týždňami. Čo to môže byť, prečo to mám? Mám 32 rokov, pohlavný styk som nemala ešte, neužívam HAK ani nič podobné. Ďakujem. Hana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto je sa veľmi ťažké bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa., ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  menštruáciu mám nepravidelnú. Pred mesiacom mi meškala dva týždne. Myslela som si, že už som tehotná. Spravila som si dva tehotenské testy, no boli negatívne. Mala som problémy s trávením, bola som nafúknutá a mala som citlivé prsia. Po 16 dňoch mi menštruácia prišla. Teraz mi menštruácia mešká 20 dní. Taktiež mám citlivé prsia a problémy s trávením. Pred 3 dňami som si robila test, no bol opäť negatívny (ak by som bola tehotná, tak by som bola už v druhom mesiaci). Mávam priesvitné výtoky a pobolievajú ma vaječníky. Gynekologička ma objednala až o mesiac. Neviete mi poradiť čo by mi mohlo byť?
  Za odpoveď ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, je možné, že sa Vám menštruácia spustí v priebehu pár dní. Odsledujte si to.

 • Eva

  , Autor:

  Dobry den mam 40 rokov a mam isty problem v tento mesiac som nemala menstruaciu a v minulom mesiaci som mala 2 krat ale ta druha trvala dlhsie cca 9 dni a tento mesiac som cakala neprisla vobec robila som si tri tehotenske testy a vsetky mi vysli negativne viete mi povedat co to moze byt a s coho to mam meska mi 10 dni

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčina bude najskôr hormonálna. Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.