Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nemám menštruáciu

  , Autor:

  Dobrý deň, za 4 mesiace mám 16 rokov a stále som nedostala menštruáciu. Viac ako 3 roky mám biely výtok. Moja decká doktorka povedala, že to je v poriadku, netreba to riešiť, ale ja mám predsa len obavy. Povedala, že môžem skúsiť piť rôzne ženské čaje a že možno do pol roka príde aj menštruácia. Aký máte na to názor a aké produkty by som mohla skúsiť? Vo pred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku, menštruáciu ešte nemusíte mať. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte to akútne riešiť. Odsledujte si to. Spomínané čaje môžete skúsiť, nemyslím si však, že Vám pomôžu a či má zmysel ich vôbec piť.

Podobné otázky

 • Kyretaz a menštruácia

  , Autor: miroslava88

  Dobrý deň.
  Po cisarskom reze na JIS mi začalo krvácať do brucha. Museli ma opäť operovať, skoro som zomrela. Zachránili ma, bolo to zlé stratila som veľmi veľa krvi, a z toho dôvodu mi spravili kyret. Šestonedelie som mala ružové krvácanie primerane a následne silný žltý výtok ktorý trval asi 3 týždne a slabo. Je to už pol roka, a menštruáciu dostávam pravidelne ale mám problém že je veľmi slabá. Je to iba špinenie a a aj to iba jeden dva dni, a možno iba dvakrát za deň spozorujem hnedý výtok na papieri. Inak nepotrebujem žiadne hygienické potreby ani slim. Cítim sa zle a neviem si zvyknúť že nemám menštruáciu ako mám mať. Inak by malo byť všetko v poriadku. Je nejaká šanca že sa mi sliznica zregeneruje a začne opäť rásť? Pripadne lieky alebo bylinky? Moja doktorka to nechce riešiť, vraj ak nechcem deti tak to mám nechať tak. Ale ja sa cítim takto zle. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode, či už spontánnom alebo sekcii, je pomerne časté, že dôjde k zmene menštruačného cyklu, či už sa zmení intenzita alebo pravidelnosť krvácania. Ak máte pravidelnú a nebolestivú menštruáciu, hoci slabú, neviem, či je nutné niečo riešiť. Väčšinou sa stretávame s pacientkami, ktoré riešia silnú menštruáciu, ktorú chcú zmierniť a nie s tým, že chcú menštruáciu zintenzívniť. Existujú voľnopredajné bylinkové doplnky výživy na úpravu menštruačného cyklu, môžete ich vyskúšať.

 • Dobrý deň

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať už budem rok po cisárskom a stále nemám menštruáciu je to podľa vás normálne bola som pri doktorovi a dal mi vyvolávacku raz som dostala a od vtedy nemám vôbec menštruáciu ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nie je to nič nezvyčajné. Záleží aj od toho, či ešte kojíte, alebo nie, ako aj od iných okolností. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to.

 • Dobrý deň

  , Autor:

  Dobrý deň budem 5 mesiacov po cisárskom ešte stále nemám menštruáciu je to podľa vás normálne??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak navyše kojíte, je to úplne normálne. Ak už aj nekojíte, ešte stále nie je dôvod sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach, ako aj v prípade ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • menstruacia

  , Autor: jara

  dobry den
  viete mam taky problem,odkedy sa, sa mi narodila dcerka (porod cisarskym rezom)od vtedy nemam menstruaciu co trva uz 4 roky.Momentalne zijem v zahranici a lmoja osetrujuca lekarka tu mi povedala ze mam zrastenu maternicu.....bola som aj na operacii na na precistenie krcka maternice a mala som slubene ze zacnu aj menstruacie ale doposial sa nic nezmenilo>>>>preto by som vam bola vdacna keby ste mi to vedela nieako vysvetlit ako je to mozne ze mam taky problem hned pri prvom dietati ked mam iba 31 rokou a lekarka mi povedala ze uz dalsie deti mat nebudem>mohla by som vediet vas odborny nazor na tuto moju situaciu a pripadne aj nieake riesenie ak to je mozne aby sa to vratilo do normalu.Vopred vam za pomoc dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak ide o tzv Ashermanov syndróm je to pomerne závažná diagnóza a terapia nie je veľmi jednoduchá. Diagnostika tohto ochorenia sa robí pomocou hysteroskopického vyšetrenia - to znamená v celkovej anestéze sa zavedie optika hysteroskopu do dutiny maternice a zhodnotí sa prítomnosť prípadných zrastov a stav sliznice maternice. Počas operácie je možné pokúsiť sa o odstránenie zrastov. Terapia je však zväčša dlhodobá, používajú sa lieky na stimuláciu rastu sliznice - no efekt závisí od stupňa závažnosti.