Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dlhá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  prosím vás na Silvestra som užila tabletku Escapelle. Po dvoch týždňoch som bola u gynekológa na kontrolu a všetko bolo v poriadku. Doktor mi predpísal na moje požiadanie hak. Menštruáciu som mala dostať 22.1., meškala mi 5 dní takže začala 27.1. V ten deň som začala brať aj hak. Menštrúcia je slabšia ako býva a je to už 9.deň a posledné dva dni ešte stále ráno slabo krvácam ale len ráno. Je možné, že je to spôsobené z užívania hak? Alebo je to následok z užitia Escapelle? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je to normálne. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej anrikoncepcie.

Podobné otázky

 • Dlhá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor mala by som k vám jednu otázku ohľadom dlhej menštruácie. Mám 50 rokov a viac ako mesiac mám menštruáciu niekedy je to slabšie ale niekedy je to dosť silné Bola som na vyšetrení mám tam myony dostala som injekcie,ale menštruácia neprestala.Musim ísť na vyčistenie alebo je tu nejaké iné riešenie za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám nález, ani výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Samozrejme sa nejedná o normálny stav a bude si vyžadovať riešenie. Kyretáž môže vyriešiť problém len dočasne. Mnohokrát je jediným možným definitívnym riešením odstránenie maternice. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý stanoví ďalší postup, prípadne Vás odošle na vyššie pracovisko.

 • Neobvykle dlhá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň prajem. 19.08.2020 som absolvovala cytológiu, jej výsledky ešte neviem. Večer 19.08.2020 som začala neobvykle špiniť. Bolo to na 24. deň 28-dňového cyklu. Počas vyšetrenia som nezniesla tlak zvonku na ľavý vaječník. Ten je však už roky väčší než pravý. Po piatich dňoch špinenia nastali silné bolesti a krvácanie. Ustalo včera: 30.08.2020. Je normálne, aby som vo veku 41 rokov mala špinenia spojené s menštuáciou 11 dní? Podobnú situáciu som v živote nezažila.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v deň cytologického vyšetrenia krčka maternice je pomerne bežné. Čo sa týka bolestí v oblasti vaječníka, mohlo dôjsť k prasknutiu cysty, čo by vysvetľovalo bolesti aj krvácanie. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, či výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť.

 • Dlhá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som 10 mesiacov po pôrode a nekojím. Pôrod som mala beproblémový,prirodzený,600 nedelie prebehlo v poriadku, krvácala som 5 týždňov a na kontrole bolo všetko v poriadku. Prvá menštruácia mi prišla 5 mesiacov po porode 22.11.2019 a trvala 7 dni, bola príšerne silná a bolestivá, druhá menštruácia mi prišla až 31.1.2020 a trvala 5 dni, bola veľmi slabá,bezbolestná..len som špinila od prvého dňa, v strede cyklu trochu krvacala a potom opäť len špinila - následne tretia menštruácia od pôrodu mi prišla 17.3.2020 a trvá doteraz od začiatku len špinim a stále to nechce prestať..nemam žiadne bolesti len občas nafúknuté brucho ako pred menštruáciou..tehotenský test som si robila a bol negatívny..mojej doktorke sa nemôžem dovolať a pri dcérke mi v momentálnej situácii nemá kto ostať doma aby som šla osobne ku doktorke..prosím vás je toto normálne po pôrode?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak krvácate 3 týždne, normálne to nie je. Odsledujte si to, odporúčam však návštevu gynekológa.

 • Dlhá menštruácia po pôrode

  , Autor: viki1307

  Dobrý den, som 2 mesiace po pôrode. Na kontrole po 600nedelí som nebola úplne vyčistená tak mi dr pichla injekciu na dočistenie čo sa pichá aj po pôrode. o pár dni na to som dostala menštruáciu, konkrétne 1.9. Dnes je 9.9 a je ešte stále krvácam. 2 dni som už len trošku špinila, ale od včera večera znovu krvácam. Pri utz mi našla dr. aj cystu 2cm na utz, tak neviem ci to s tým nejako súvisí. Na kontrolný utz mám ísť 17.9, tak neviem či čakať ... Je takáto menštruácia po pôrode normálna, alebo trvá už dlho? ďakujem za odpoveď a radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia po pôrode môže mať aj nepravidelný charakter. Ťažko sa takto objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, ak by krvácanie pretrvávalo ešte niekoľko dní, respektívne by sa zintenzívňovalo, navštívte obvodného gynekológa skôr.

 • Tabletka Po a dlhá menštruácia

  , Autor: Janka

  Dobrý deň, mám 17 rokov a asi pred 2 týždňami som užila tabletku Po. Ani nie týždeň na to som dostala menštruáciu ale momentálne už trvá 7 dní namiesto mojich 3-4 dní. A nejako stále neprestáva. (nemám ziadne bolesti) Najviac krvy sa ukazuje práve pri močení. Plus sa mi s menštruáciou objavilo pálenie a svrbenie. Ale kúpila som si rosalgin a je to lepšie. Za odpoveď vám ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s užitím núdzovej antikoncepčnej tabletky sa môže narušiť menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Čo sa týka pálenia a svrbenia v pošve, môže sa jednať o vaginálnu infekciu. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.