Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,951 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer... potrebujem poradiť už niekoľko dní mám slabé spinenie...no menštruácia sa stále nedostavila... zároveň užívam antikoncepciu... momentálne som už 7 dnovej pauze a dnes t.j. 15.1.2021 som mala dostať menštruáciu...už som si skúšala spraviť aj tehotenský test no bol negatívny.... neviem čo robíte keďže už od utorka začínam ďalší blister antikoncepcie... Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia. Špinenie sa ale môže vyskytovať aj počas celého cyklu, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie. Ak ste užívali tabletky pravidelne, tehotná nebudete, nemusíte sa obávať. Ak aj bude špinenie pretrvávať aj po skončení sedemdňovej pauzy, aj napriek tomu pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet podľa plánu.

Podobné otázky

 • Slaba menštruácia

  , Autor:

  Pekný deň, s priateľom sme mali pohlavný styk, a stala sa nám taka vec, že kondóm ostal zaseknuty v pošve. Po niekoľkých dňoch, keď som dostala menštruáciu, sa kondóm "vyplavil" no menštruácia je slabšia ako býva zvyčajne. Je tu riziko otehotnenia, ak sa priateľ nespravil do kondómu ale boli tam len tzv. "kvapôčky lásky"?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám nepodarilo kondóm vybrať z pošvy, bolo vhodné navštíviť obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť. Ak sa obsah kondómu nedostal do maternice, tehotná nebudete.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, používam antikoncepciu MISTRA už 5 mesiacov. Posledné 3-4 mesiace mám slabšiu menštruáciu čo je zrejme pochopiteľné že to bude antikoncepciou. Keď sa mi týmto menstruacia upravila tak to bolo slabšie krvácanie ale trvalo minimálne 4 dni. Teraz posledná menstruacia mi meškala 3 dni. Keď prišla tak za celý deň možno 2 kvapky skoro žiadna viditeľnosť, skôr na papieri po malej potrebe. Je to normálne ? Pretože sa začínam obávať že môžem byť tehotná. Antikoncepciu beriem pravidelne. Mám občas aj bolesť v podbrušku ako pri menštruácii, tak isto ma bolia aj prsia. Je to v poriadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie z vysadenia nemusí vyskytovať vôbec, prípadne môže byť slabej intenzity. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Menštruačný cyklus

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím Vás chcela som sa opýtať.
  Mám problémy s menštruáciou nemávam ju pravidelne, ale keď príde je veľmi slabá a trvá maximálne tri dni a farba nie je červenej ale hnedočervenej farby. Keď som bola u svojho gynekológa povedal mi že je všetko v poriadku iba že mám hrubšie vaječníky a to mi robil iba sono a problémy s menštruáciou riešil injekciami a pritom mi moc nezaberali na ďalší mesiac som to mala také isté. S priateľom by sme chceli bábätko, ale v takomto prípade sa to asi ani nedá a už som zúfalá. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krátka a slabá menštruácia nie je dôvodom nevedieť otehotnieť. Dôležité sú iné parametre. Pri snažení sa otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk (2 - 3x týždenne). Užívať môžete kyselinu listovú. Ak sa Vám nepodarí otehotnieť do 4 - 6 mesiacov, navštívte vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  dobrý deň, V utorok 3.11.2020 som poobede dostala menzes,mala som na vložke 2 kvapky a do večera až do dnes nič a okolo šiestej som išla na wc a zas sa mi spustila menštruácia mala som na vložke 5 kvapiek, dosť slabú menštruáciu mám a sexuálne aktívna som od 16stich a teraz mám 20rokov, aké sú príčiny ? Vážim 101kíl, môže to spôsobovať aj moja váha?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je tažké sa vyjadriť bez poznania všetkých okolností a informácií, ale áno, hmotnosť môže mať vplyv na intenzitu a charakter menštruácie.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Pekný večer prajem,Pán doktor.
  Chcel by som sa spýtať.
  Z mojou priateľkou sme mali pred dvomi týždňami sex.
  Sex bol zároveň jej prvý sex.
  Musím podotknúť že sme boli mierne pod vplyvom alkoholu.
  Ale ochranu som samozrejme mal na sebe.
  Svoje spermie som však videl na jej gatiach.
  No však priateľka má veľmi slabú menštruáciu.
  Po týždni na wcku si všimla kvapôčky krvi.
  A keď mala prísť tak prišla
  Prišla však včas ale len málinko.
  Chceli by sme sa teda spýtať čo očakávať.
  Sme obaja v strese.
  Ďakujem vopred za odpoveď. Ďakujem pekne.
  Pekný zvyšok večera.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk a nedošlo k pretrhnutiu kondómu, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Menštruačný cyklus sa môže v začiatkoch mierne znepravidelniť začatím aktívneho pohlavného života, rovnako tak špinenie po prvom pohlavnom styku ženy spôsobené pretrhnutím panenskej blany a jej okrajov je tiež normálne. V strese byť nemusíte. Do budúcna, ak by došlo u partnerky k meškaniu menštruácie aspoň 14. dní, nech si urobí tehotenský test, prípadne pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívi obvodného gynekológa.