Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,988 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, keďže je situácia aká je a je ťažké sa dostať ku doktorovi.... Mám 18 rokov od 11 rokoch dostávam menštruáciu. Keď som mala 11 prvý krát sa mi zastavil menzes na pol roka. Potom som dostala a už bol ako-tak pravidelný. Jeden mesiac mi vynechalo menštruáciu a na ten druhy mesiac som dostala a tak to mám doteraz. Menštruáciu som mala naposledy v auguste.  Po pohlavnom styku cca 2 dni sa mi objavil ružový výtok. Myslela som si, že sa mi asi uhniezduje vajíčko.... Po 3 týždňoch som si urobila testy-negatívne. Začala som mať výtoky zeleno-žlté. Ochorela som začala som brat ATB a výtoky zmizli už iba sem tam mám ako keby hlien ale stále tak mokro cítim. Som nafúknutá, pri močení cítim taký tlak. Už to bude   5 mesiacov, čo nemám vôbec menštruáciu. Keď som bola malá, bola som chudokrvna môžem mať aj z toho taky problém s menštruáciou? Myslíte, že mi znova bude meškať pol roka, alebo je možné aj tehotenstvo aj napriek negatívnym testom? O aký problém si myslíte, že ide? Ďakujem za odpoveď...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrení a výterov je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá, ak bol tehotenský test negatívny, tehotná s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete. Určite by som vylúčil aj chlamýdiovú či ureaplazmovú infekciu. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela som sa opýtať že či môže byť 14/15 ročná baba tehotná pokiaľ jej mešká menštruácia ale mala napríklad len análny styk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná nebudete. V 14., či 15. rokoch ešte môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Odsledujte si to.

 • Menstruacia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať , minulý mesiac som bola u gynekológa s tým že som dostala na čas menštruáciu ,menstuacia mi skončila a o pár dni som zas začala krvácať je pravda že 1tabletku som vynechala , vyšetril ma povedal že všetko je v poriadku mohla to spôsobiť ta jedna vynechaná tabletka . Tento mesiac opäť to iste skončila mi menstruacia a o pra dni na to zas krvácam čo to môže byt ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch jej užívania, sa špinenie, či krvácanie vyskytuje pomerne často, môže byť aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň..chcela som sa opýtať prečo mi môže meškať menštruácia pokiaľ som mala len análny styk ale neurobil sa tam ale predtým omylom párkrát prešiel po vagíne ... ale vaginálny zatiaľ nie..mešká mi už asi 4 deň aj keď mám niekedy hnedý výtok ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali iba análny pohlavný styk, tehotná za daných okolností nebudete. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvofneho gynekológa.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň..rada by som sa opýtala na jednu otázku...s priateľom som mala análny styk.. párkrát prešiel po v*gine ale nezašiel dnu a ani sa tam neurobil...ale tretí deň mi mešká menštruácia a mám len hnedý výtok ..môže to byť zo stresov alebo že som tehotná?alebo tam šanca tehotenstva ani není?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom nebudete.

 • Menstruacia po porode

  , Autor:

  Dobry deň pán doktor, 3 mesiace po sestonedeli som dostala prvú menštruáciu, trvala asi 5 dni, nasledujúca mi mešká už 3 týždne. Je to prosím vás v poriadku? Pzn. Dojčím.
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas obdobia laktácie môže byť ešte menštruačný cyklus nepravidelný. Samozrejme, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo vylúčiť s istotou nedá. Odsledujte si to.