Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Špinenie pred menštruáciu

    , Autor: Eris

    Dobrý deň. Už 3 roky mám problém so špinením pred menštruáciou (hnedasté alebo v podobe krvi). Trvá cca 10 dní. Niekedy menej, niekedy o 1-2 dni viac. Minulý mesiac po velmi dlhej dobe trvalo len 2 dni. Duphaston nepomáha . Mam 32 rokov, deti este nemam, ale v najbližšej dobe ich plánujem. Usg aj cytologia boli stále ok, až teraz - prvýkrát ASCUS + prítomnosť vysokorizikových typov hpv. Lekarka to špecifikovala ako 1.predrakovinovy stav a odporučila mi Imunogyn , Papilocare a Vit C. Na kontrolu idem o mesiac. Ak sa stav nezlepší a ak bude pokračovať aj spinenie , lekarka mi odporučila hysteroskopiu + kyretaz . Nechcem podstúpiť tieto vyšetrenia + zakrok, nakoľko je pri nich riziko poškodenia maternice . Aký je vás názor na príčinu spinenia? Je hysteroskopia nevyhnutná, ked usg je ok?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, hysteroskopia je druhostupňové vyšetrenie, nadradené USG vyšetreniu, ktoré nezachytí všetko. Príčin špinenia môže byť viacero, práve kvôli tomu Vám bola odporúčaná hysteroskopia. Postupujte podľa odporúčaní vášho obvodného gynekológa.