Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • cyklus

  , Autor: zusska21

  Dobry den, dostala som menstruaciu uz na 24 den cyklu, zvycajne mam presne 28 dni naposledy som dostala na 29 den, inak sa mi to nestava, je nejaky dovod preco sa mi to stalo, nerovnovaha niektore hormonu?, vecer predtym som si spravila masaz brucha a olejovy zabal spodneho brucha moze to byt s tym spojene? alebo to je hormonalna nerovnovaha ak ano tak prosim akeho hormonu vdaka. Mam 41 rokov

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, sú prípravky, potraviny, okolnosti, či stres, ktoré majú vplyv na menštruačný cyklus a môžu spôsobiť menštruačné krvácanie. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vynechanie menštruácie

  , Autor: Iva13

  Dobrý deň pán doktor, koľko mi môže vynechať menštruácia po zavedení telieska (Mirena) ? 03/2022 som mala teliesko zavedené. Urobila som si aj test pre istotu, že či niesol náhodou tehotná - vyšiel negatívny. Momentálne mi menštruácia mešká 56 dní. Mal mi začať už tretí cyklus ale nezačal. Nemôže to mať nejaký vplyv na zdravie ?
  Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri zavedenom vnútromaternicovom teliesku Mirena nemusí žena menštruovať vôbec. Mali ste byť o tom poučená obvodným gynekológom. Nemusíte sa obávať, tehotenstvo je za predpokladu správne zavedeného vnútromaternicového telieska nepravdepodobné, Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia 7 dní po prvom styku

  , Autor: tessie13

  Dobrý deň, prosím, vedeli by ste mi pomôcť?
  Začiatkom júla som mala s partnerom prvýkrát pohlavný styk - použili sme kondóm, ktorý sa nepretrhol - partner sa spravil mimo mňa. Na ďalší deň som dostala menštruáciu, ktorú som mala dostať až o pár dní neskôr. Odvtedy som pohlavný styk nemala a menštruáciu som mala dostať na prelome júla a augusta. Meškajú mi moje dni už týždeň a samozrejme som v strese, či náhodou nemôžem byť tehotná. Je to normálne ak mi po prvom styku meškajú moje dni tak dlho? (Niekedy mi meškávajú 2-3 dni) Alebo je nejaká šanca, že by som bola tehotná? Alebo čím môže byť zapríčinené meškanie menštruácie?
  Vopred ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Začatím pohlavného života nastávajú v tele ženy isté zmeny, najmä hormonálne, čo sa môže prejaviť aj na pravidelnosti cyklu. Na menštruačný cyklus však môže mať vplyv viacero faktorov. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Mimi5589

  Dobrý deň, menštruácia mi mešká 5 deň, testy spravené 4 všetko negatívne... Slabší výtok pretrváva už týždeň a menštruácia nikde, dnes sa mi ukázalo pri výtoku aj slabo červené. Asi týždeň mi pretrváva aj dosť silný kašeľ. Menštruácia mi tak dlho ešte nemeškala. Moja gynekológička mi neberie telefón, poradiť sa nemám s kým. O bábätko sa nesnažíme.. Tak mám obavy. Je tam veľké riziko tehotenstva?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skoro realizované tehotenské testy môžu byť aj falošne negatívne. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, medzi ktoré patrí aj prechladenie. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa však tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne, ak sa Vám dovtedy nedostaví menštruácia, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • problem

  , Autor: JARoslava44

  Dobry den. Ked mam nepravidelnu menstruaciu, skratil sa mi cyklus z 28 dni na 22, alebo proste špinim tyzden pred menzes, znamena to ze mam malo progesteronu?Co by ste mi odporucil, hak alebo je nieco ine na trhu? AK hak tak jednozlozkova? Mavam migreny, pred menzes a v strede cyklu,som nervozna a dokonca mam nadchu. Je to PMS? Co na toto zabera? Mam 42 rokov. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto na slepo je tažké sa objektívne vyjadriť. Je potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie, či nie je dôvodom nepravidelného krvácania, či dlhodobejšieho špinenia napríklad polyp, prípadne iná patológia maternice. Následne bude vhodné realizovať hormonálny profil a na základe toho je možné zvážiť nasadenie Duphastonu, prípadne hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca ms

  , Autor: Luca3527

  Dobrý deň, 22.7 sme mali menšiu nehodu pri roztrhnutom kondome, kde partner hneď zareagoval, ale hneď som si vzala tabletku po. 24. 7 som mala dostať očakávanú menštruáciu ale dodnes sa nedostavila čiže 2 dní mešká. Môžem byť tehotná? Alebo mi len tabletka pol rozhádzalá cyklus? Čo mám v tomto prípade robiť? Môže sa ešte do 5 dni od podanie tabletky dostaviť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, včasným užitím tabletky núdzovej hormonálnej antikoncepcie ste urobili maximum, aby ste predišli nechcenému tehotenstvu. Samozrejme, núdzová tabletka hormonálnej antikoncepcie často spôsobuje znepravidelnenie menstruačného cyklu. Dva dni meškajuca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.