Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Slabá a krátka menštruácia

  , Autor: Elizabeta

  Pán doktor, mám takú otázku už asi 4 mesiace mám 2/⁵ dňovu menštruáciu , nikdy sa mi to nedialo stále som mala 4/5 dní menštruáciu , je to problém ? Alebo mám to riesiť, je to podľa vás v poriadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nemusí sa jednať o problém. Takto sa Vám však bližšie vyjadriť neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Slabá a krátka menštruácia

  , Autor: Zlovlk

  Dobrý deň.
  Minulý mesiac som mala slabú menštruáciu, ktorá bola skôr špinenie, keďže som na blízke za celý deň zaznamenala len fľak vo veľkosti vrchnák z plastovej fľaše. Moja obvyklá menštruácia je veľmi silná a trvá 7 dní, táto trvala len zhruba 4 dni, no len špinenie sem tam...za celý deň fliacik.
  16.7 som mala nechránený styk bez prerušenia, menštruáciu som dostala 27.7 tu zvláštnu, ale mala som aj mykózu.
  Tá ani po gynazole neustúpia, kúpila som si Rosalgin na výplachy a brala som tri týždne wobenzym. Odvtedy som nemala nechránený styk.
  Tento mesiac mi meškala menštruácia 4 dni, ale mala som intenzívne bolesti v podbrušku a hlavne v krížoch a asi dva týždne som bola unavená tak, že som zaspavala všade.
  V pondelok sa mi spustilo krvácanie celý deň, také normálne, ale v pondelok už len fľak za celý deň, večer trocha krvi q dnes už som mala znova len fľak a ustupuje to asi aj.
  Test bol ešte pred touto menštruáciou negatívny.
  K lekárke som objednaná až o dva týždne.
  Viete mi, prosím, poradiť, či môžem byť tehotná alebo mám nejaký problém?
  Neberiem HAK ani iné lieky, len v prvý deň som vzala asi 3 Ibalgin tablety, lebo som nevedela fungovať.
  Som zdravá, mám 33 a dve deti na prvý pokus.

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Takto sa však objektívne bližšie neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá a krátka menštruácia pri užívaní trexan 10 mg.

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor tento mesiac 6 teho som dostala menzes ale bol veľmi slabý a len 1 deň . Robila som si dnes tehotensky test lady Max a vyšiel negatívny. Uživam antikoncepciu daylla už tretí mesiac a každý pondelok večer užívam trexan 10 mg v pondelok 4.6. som užila druhu tabletku trexanu. Mohol mi to sposobit trexan že som mala len slabu 1 dňovú menštruáciu ? A znižuje trexan učinok antikoncepcie ? Ďakujem Vám pekne pán doktor za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj len pri samostatnom užívaní hormonálnej antikoncepcie (bez užívania Metotrexátu) môže byť menštruácia kratšia aj slabšia, občas iba vo forme špinenia. Pri užívaní Metotrexátu však môžu byť poruchy menštruácie prítomné. Je však otázne, či už mali 2 dávky lieku vplyv na Vašu menštruáciu, vylúčiť sa to však nedá. Treba si to odsledovať, s liečbou ste začali len teraz, uvidíte, ako to bude prebiehať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo krvácaní navštívte lekára.

 • Slabá a krátka menštruácia

  , Autor: paollaaloe

  Dobrý deň, pani doktorka.
  Chcem sa opýtať. Už druhý mesiac na sebe pozorujem, že moja menštruácia trvá maximálne 1-2 dni, potom už len špiním. Na druhý deň mi stačí použiť len intínku. Nemôžem menštruáciu úplne stratiť? Mám 23 rokov, pravidelný cyklus 28 dní, 4-5 dní menštruujem. Už druhý mesiac ju mám slabú a krátku. Ale je tiež pravda, že som bola vo veľkom strese, dávala som výpoveď a hneď nastúpila do nového zamestnania, kde sa do teraz zaúčam. Tehotná nie som.
  Za vašu odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem.
  A taktiež mám retro verziu uteru výrazne sinistroponovanú - neviem, či to má s tým nejaký súvis.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak bolo stresové obdobie môže to súvisieť s tým a je to v poriadku,
  samozrejme ak by situáci pretrvávala vyhľadajte lekárav rámci prehliadky a skontroluje UZv maternicu i vaječníky
  s pozdravom