• Cysta na vaječniku

    , Autor:

    Pan doktor , mam 51 rokov a som v obdobi perimenPopauzy.Menzes už vynechava. V horm. profile zisteny nizky progesteron. , estrogeny v norme. Na pravom vaječniku mi lekar zistil po menštracii neprasknuty folikul 3 cm. Teraz mi nmenzes meškal 1 tyždeň , bola som na kontrole, cysta stale pretrvavala a vzhľadom na to, že som mala vysoku sliznicu maternice 19 mm mi dal Duphaston na vyvolanie menštruacie. Pri jeho uživani som na 7 deň od začiatku uživania začala špiniť.Može tato cysta sposobiť aj takyto narast sliznice maternice a silne krvacanie počas menštruacie? Lekar mi povedal, že menzes bude veľmi silny .Každy deň mam obavu, čo to bude v čase menštruacie, keď mam takuto vysoku sliznicu. Ten Duphaston pomože aj tomu, aby cysta zmizla a menzes bola zniesiteľna? Minuly rok som kvoli silnemu krvacaniu podstupila aj kyretaž, tak mam veĺke obavy, Vysledky z histologie som mala v poriadku, Pan doktor ďakujem Vam za odpoveď.

    Dobrý deň, 19 mm sliznica je vysoká, po najbližšej menštruácii to treba skontrolovať. Ak bude vysoká sliznica pretrvávať, vhodné bude urobiť kyretáž. 3 cm folikul treba odsledovať, môže sa jednať o neprasknuté žlté teliesko. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.