Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,821 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zapal a meskanie menzesu

  , Autor: zuzankkaa

  Dobry den. Stalo sa mi 3 cykly po sebe ze som mala pri ovulacii slabe spinenie a meskal mi menzes cca 4 dni. Tento mesiac som v krvnom obraze mala zvysene leukocyty (14 000) a bolesti brucha. Sla som ku gyn,menzes mi este nemeskal a vaginalnym utz dr.zistila zapal,tekutinu v maternici,zvacsenu sliznicu (den pred menzesom) s tym,ze mi predpisala atb plus cipky.
  Chcem sa spytat,dnes mi menzes meska uz 5 den. Je to od zapalu? Uz sa mi to zda vela. A ta tekutina v maternici ma tiez strasi,znie to hrozne.
  Je meskanie a tekutina sposobene zapalom?
  Dakujem,zuzana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulačné špinenie alebo krvácanie nie je ničím nezvyčajným, nemusí to byť častý jav, ale stretávame sa s tým. Dôležité je vylúčiť možné tehotenstvo. Vysoká sliznica tesne pred menštruáciou je normálnym javom, je to pochopiteľné. K tekutine v maternici sa objektívne vyjadriť neviem, nevidel som nález a nepoznám ani výsledky ostatných vyšetrení. Odsledujte si to. Menštruačný cyklus sa vplyvom zápalu môže meniť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.