Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobrý deň

  , Autor:

  Dobrý deň budem 5 mesiacov po cisárskom ešte stále nemám menštruáciu je to podľa vás normálne??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak navyše kojíte, je to úplne normálne. Ak už aj nekojíte, ešte stále nie je dôvod sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach, ako aj v prípade ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela som sa opýtať že či môže byť 14/15 ročná baba tehotná pokiaľ jej mešká menštruácia ale mala napríklad len análny styk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná nebudete. V 14., či 15. rokoch ešte môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Odsledujte si to.

 • Menstruacia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať , minulý mesiac som bola u gynekológa s tým že som dostala na čas menštruáciu ,menstuacia mi skončila a o pár dni som zas začala krvácať je pravda že 1tabletku som vynechala , vyšetril ma povedal že všetko je v poriadku mohla to spôsobiť ta jedna vynechaná tabletka . Tento mesiac opäť to iste skončila mi menstruacia a o pra dni na to zas krvácam čo to môže byt ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch jej užívania, sa špinenie, či krvácanie vyskytuje pomerne často, môže byť aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Duphaston

  , Autor:

  P.doktor ..beriem duphaston. Od 16.dna ..desať dní...miesto menzes som mala silné spinenie..ktoré som považovala za menzes trvalo 3 dní a prišlo v Tom období..kedy som mala dostať normálne menzes...ale na trinacty deň som dostala normálne menštruačné krvácanie..problém je že o tri dni mám začať užívať duphaston...ja som totiž rátala to spinenie ako menzes...a teraz neviem.. kedy mám začať užívať ten duphaston....či to spinenie si nemám všímať...a začať rátať až od teraz keď krvacam tých 16 dní....mám 49 rokou ..čistú maternicu... duphaston užívam kvôli silnej dlhotrvajúcej menzes 3 mesiac..ďakujem pekne..či mám volať gynekológovi..len ťažko sa tam dovolať.....a ešte otázka beriem gynex...či to to nemôže dajako ovlyvnit

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr by som u Vás uvažoval o vnútromaternicovom teliesku, ktoré by mohlo vyriešiť Váš problém. Ak ste už začali užívať Duphaston tak, ako ste začali, pokračujte v jeho užívaní podľa pôvodného plánu, aby sa dosiahla pravidelnosť užívania. Gynex je voľnopredajný bylinný preparát, ako doplnok stravy, nevylučujem však vplyv na menštruačný cyklus. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krátka menstruacia

  , Autor: Veron

  Dobrý deň, 9.9. som mala poslednú tbl antikoncepcie Yadine, potom som dostala menzes, ktorý trval od 12.-17.9. a druhy mal prísť povodne 10.10., ale prišiel o týždeň neskôr - 17.10. (nedeľa) a trval len v nedeľu a pondelok. Včera pred spaním ani dnes už nič. Test som si robila 15.10. Môže sa to stavať alebo kde môže byť problém, prosím? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie je nepravidelný menštruačný cyklus pomerne častý. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problém s otehotnením

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som sa vás spýtala, ako by sa dalo podporiť otehotnenie, ak mi bolo diagnostikované PCOS. Snažíme sa vyše roka, ale zatiaľ bezvýsledne. Beriem aj utrogestan už 4.mesiac, ale zatiaľ žiadne zlepšenie. Existuje niečo, čím sa dá podporiť otehotnenie a či je vôbec možné otehotnieť s touto diagnózou? Moja výška 168, váha 65 kg, vek 28 r.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aj s PCO syndrómom sa dá otehotnenieť, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, už absolvované vyšetrenia, ani bližšie informácie, či okolnosti. Pri plánovaní tehotenstva, ako aj v prvých mesiacoch tehotenstva, je vhodné užívať kyselinu listovú. Dôležité je mať aj pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem menštruácie. Vhodné je porozmýšlať aj o návšteve centra asistovanej reprodukcie.