Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,184 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Dobry den

  , Autor: fragola

  Dobry den pan doktor.Chcem sa spytat ci by zrasty v maternici alebo vo vajcovodoch mohli sposobit vynechanie menstruacie?
  Minuly rok v novembri som bola na kyretazi a od vtedy mavam menstruaciu sice pravidelnu(28-31dc), ale slabsiu ako som mavala.Jeden mesiac aj s krvou a dalsi napr len take spinenie do hneda.V aprili som mala iba take 1,2 x spinenie po utreti, moj dr pichol vyvolavacku. Myslela som ze to moze byt sposobene prilis nizkou sliznicou ale na sone(robil mi aj 3/4D sono) bolo vsetko ok...Stale premyslam nad tymi zrastami aj ked dr vravel ze to na to nevyzera..Nemavam ziadne bolesti ani ine problemy...Tento mesiac mi menstruacia opat neprisla..Akurat v den terminu ms som mala po milovani na papieri uplne slabunko naruzovely vytok,odvtedy nic.Tehot.test som skusala este pred terminom ms na 25 dc ,bol negativny.Ja uz neviem kde moze byt problem.Mam 33 rokov a nikdy som problemy s menstruaciou nemala.O ake vysetrenia mam poziadat svojho gynekologa ?Dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte pravidelný menštruačný cyklus, ale v niektoré mesiace je menštruačné krvácanie slabšie, ešte to neznamená, že sa niečo deje. Ak nemáte iné ťažkosti. odsledujte si to. Čo sa týka spomínaných zrastov, k tomu sa neviem objektívne vyjadriť, keďže neviem povedať, o čo sa jedná, nepoznám výsledky vyšetrení ani všetky okolnosti. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Duphaston

  , Autor: Iveta

  Pan doktor uživala som Duphaston , kvoli tomu, aby mi neprerastala sliznica maternice, lebo som v preimenopauze a už som musela podstupuť kyretaž kvoli slinejšiemu krvacanie. Vysledky z histoliogie Ok, cytologia Ok.Moj problem bol pri uživani liekov v tom, že som na 5 deň uživania začala špiniť. Brala som lieky od 11-23dňa cyklu.2 krat 1 tabl.Opakovalo sa to 3 cykly po sebe. Dnes som bola na kontrole , lekar mi robil USG, som 8 deň cyklu , vyška sliznice 4 mm, polyp žiadny, cysty na vaječnikoch nie su iba male myomy na maternici, ktoré podľa neho nesposobuju špinenie, su uložene intramularne.Kvoli tomu špineniu mi zmenil uživanie liekov od 14-25 dňa cyklu, aby sa predlžila proliferačna faza. Pan doktor , myslite žeby mi to mohlo udržať cyklus, aby sa to špinenie už nevyskytovalo? Stava sa mi aj to, že menzes mi konči na 5 deň a ešte 2- 3 dni mam niekedy jemne špinenie. Može to byť tiež vplyvom Duphastonu?. Menštraciu nemam silnu.Pan doktor ďakujem za rady.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, intramurálne myómy špinenie spôsobovať môžu, záleží však na veľkosti. Ak nemáte menštruáciu silnú, môžete byť len rada, nebude Vás to anemizovať. Ste vo veku a období, kedy už môže cyklus haprovať a nemusí to úplne upraviť ani Duphaston, aj napriek úprave dávkovania. Odsledujte si to. Spomínané špinenie po menštruačnom krvácaní je v poriadku. Ak nie je krvácanie silnej intenzity, nemusíte sa znepokojovať a prečkať čas do menopauzy.

 • Menštruácia po náhlom vysadení antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  3 mesiace som brala KarHleigh, avšak posledné týždne mi z nich bolo veľmi zle, neustále na vracanie, takze pri 4.blistri po uziti prvých siedmich tabliet som ich náhle vysadila. Samozrejme do 3.dni sa dostavilo krvácanie, ktoré je však neobvykle silne. Je to prosím normálna relácia? A kedy sa dostaví “normálna” menstruacia? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušením užívania hormonálnej antikoncepcie v priebehu blistra sa celý cyklus zmení. Špinenie môže byť silnejšie. Ďalšia menštruácia by sa mala dostaviť o 4 týždne, ale je to individuálne v závislosti od doby vysadenia antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia mimo ciklus

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spytat dostala som slabe krvácanie na 13 deň od skončenia menštruácie volala som lekárke a objednala ma ale chcem sa spýtať len tak pre seba aby som sa trosku ukludnila ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o ovulačné krvácanie. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti a krvácanie nie je silnejšie ako menštruácia, navštívte obvodného gynekológa podľa objednania. Nemusíte sa znepokojovať.

 • Toto musis vidiet

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať 20 októbra som mala menštruáciu a odvtedy som ju už nedostala a je január tehotná som není len mám také slabé bolesti v krížoch a podbrušku a ku svojej gynekologické som objednaná až na február môžte mi poradiť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kedže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, bližšie sa vyjadriť neviem. Meškajúcu menštruáciu, za predpokladu pravidelnej menštruácie, ste mohli riešiť už trošku skôr. Nič to ale na tom nemení, že je nutné gynekologické vyšetrenie.

 • Provera

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, chcem sa opytať či liek Provera sa už nevyraba? Beriem liek Duphaston od 11.23 dňa cyklu a počas uživania mam stale od 5 dňa uživania špinenie až do menštruacie, stale rovnako v 3 cykloch. Lekar mi hovoril, žeby bola pre mňa idealna liečba Proverou, ale že sa už nevyraba. mam 51 rokov.Čitala som, keď je liek nasadeny od 11 dňa nastane kratka proliferačna faza a sliznica maternice nedostatočne vyzreje a začne sa odlučovať, neudrži sa. Nepomohlo by zmena na neskorši deň cyklu?Beriem ho ako prevenciu proti prerastaniu sliznice, lebo keď menzes vynechal mala som silnejšie krvacanie, ktore skončilo kyretažou, vysledok mierna hyperplazia bez atypickych zmien. Pan doktor ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pokiaľ viem, Provera je dlhodobo nedostupným liekom, ale presnejšie informácie Vám budú vedieť povedať v lekárni. Čo sa týka užívania Duphastonu, pri postrehoch ako aj výhradách je to najlepšie konzultovať priamo s Vašim obvodným gynekológom.