Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobry den ...chcela by som sa poradit.. mozem byt teheotna? pohlavyn styk som mala v neplodne dni (ovulaciu som mala ovela skor podla symptomov), bez ejakulacie a 5 dni pred nastupom ocakavanej mensttruacie, cyklus nemavam pravidelny ale zvvycajne do 32 dni nastupuje menstruacia niekedy skor niekedy neskor... dnes je to 5 den co mi cca meska aj ked to nie je presne lebo ako pisem niekedy mi pride skor a niekedy neskor... v case ked som mala styk som bola aj na gynde na kotrole a uz vtedy mi lekarka povedala ze mam vysoku sliznicu ako pred menstruaciou, bola som na kontrolu aj o tyzden lebo uz som bola nervozna a stale ze mam vysiiu slizniu... pichla mi aj vyvolavacku len menstruacia stale nedosla... a ja uz stretsujem testy mi vysli negativne ... robila som si po siedmych dnoch od styku , test som si robila aj vcer a dnes (t.j 8 a 9 den po styku) v oboch pripadoch negativne.... prosim poradte mi som uz zufala.... dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri 14 dní meškajúcej menštruácii si urobte tehotenský test, niekedy sú testy falošne negatívne, ak sa urobia priskoro. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa za účelom odberu krvi na beta HCG.

Podobné otázky

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň
  20.8.20 mi robili kyret. 16.9. Som dostala menštruáciu trvala 4 dni. A dnes sa mam silnejšie špinenie tmavo bordovu krv. Je to v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Možností príčin zašpinenia je niekoľko, nemusí sa jednať o nič vážne. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti výkonu, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ružový výtok tesne po menstruacii

  , Autor:

  Dobrý deň,
  prosím Vás o názor. Mám 21 rokov, bez žiadnych zdravotných problémov. HAK neužívam, ale každý pohlavný styk mám chránený. Moja menštruácia obvykle trvá cca 5 dní. Včera to bol 5.deň a spozorovala som len bledoruzovy výtok, ktorý dnes pokračuje. Môže byť príčinou, že moje telo sa ešte po menstruacii “prečistuje” a preto je výtok tak sfarbený? Môže pripadne ísť o nejaké vazne ochorenie? Určite si to budem sledovať a pri pretrvávaní sa obrátim na svojho gynekológa, avšak chcem vedieť, či to náhodou nevyžaduje rýchle konanie... ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy môže ku koncu menštruácie pretrvávať niekoľkodňové špinenie. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Silné bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň mám. Ja mám poslednú dobu taký problém že dostanem menstruaciu bez toho aby som vedela. Niekedy keď som mala dostať menstruaciu tak ma bolelo pod bruškom, boleli ma prsia. No teraz nič. Keď dostanem menstruaciu mám dva dni a na tretí deň my menstruacia skončí. A bolesti ... sú neskutočne nie su to normálne bolesti ktoré sa dajú vydržať a najhoršie na tom je že my nepomáhajú ani tabletky. A pritom nekrvacam veľmi žeby som mala mať také bolesti no sú neskutočne to sa len krytím na posteli ako had...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je nič patologické na tom, že menštruačné krvácanie sa spustí bez vedľajších prejavov. Príčin bolestí však môže byť viacero, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, odporúčam ale navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, menstruacia mi mešká dnes 8. Deň , dnes som si robila aj test, je negatívny. Mám ešte počkať ? Urobiť si znovu test ? Alebo navštíviť hneď gynekológa . Neviem koľko dni meškania je Ok. Ku gynekológovi sa musím objednávať a voľný termín má až 29 Októbra . Ďakujem Vám za odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať nasjkôr na 14. deň meškania menštruácie. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte urgentne vyhľadať gynekológa, stav si odsledujte.

 • Bolesti žalúdka pri menštruácii

  , Autor:

  Dobrý deň. Asi druhý rok sa mi cca pri každej tretej menštruácii stane, že mám veľmi ostré bolesti žalúdka. Trvajú asi 2-3 hodiny, vždy len v prvý deň menštruácie nezávisle od toho, čo zjem. Veľmi sporadicky zacítim mierne sekundové pichnutie aj mimo menštruácie. Prosím vás, môže mať menštruácia takýto vplyv na žalúdok alebo len vyplavuje na povrch nejaký iný problém? ? Ďakujem za pomoc.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr si myslím, že je to prejav PMS, teda predmenštruačného syndrómu. Nemusí sa jednať o žiadny problém so žalúdkom. Odsledujte si to.