• Meškanie menzesu a IUB teliesko

    Chcem sa opytat dcera17 mala 4.10. 2019 menzes 8.10. Jej zaviedli IUB TELIESKO MUSELA VYSADIŤ HA lebo si nahmatala hrčku v prsniku ma fibroadeony nezhubne ale je v sledovani. Mala po zavedeni 10.10 vyšie crp 28 o dva tyzdne uz bolo pod 8. Chodili sme k obvodnej lebo sa jej na dva krat ukazala krv v moci potom jej zobrali chemicky rozbor tak ze to z telieska zenska doktorka jej dala od zaciatku zelezo z askorbiom. prvy den po zavedeni jej bolo na vracanie a mala teplotu krvacala mozno par dni v pohode potom uz len intimky mala obcas ruzovy vytok. Detska jej zistila z vyteru strebtokoka v krku crp uz bolo v pohode ale do dnes 5.11 uziva sedem dni amoksilav. A teraz k otazke 31.10 sa jej objavilo kratko krvacanie potom 3 dni nic a v pondelok 4teho znova uz myslela ze ma menzes. Môže pri zavedeni Iub telieska meskat menzes alebo mat prerusovany priebeh mohlo to spôsobiť železo z askorbiom alebo antibiotika amoksilav. Ideme 11.11.2019 na sono pre kontrolu o zavedeni. Ale hned po zavedeni odkontrolovali ulyrazbukom predtym mala 28 dňovy cuklus ale 1a pok mala HA zavadzali jej na konci menzesu5ty deň ďakuhem za odpoveď

    Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže byť menštruačný cyklus nepravidelný, rovnako aj po zavedení IUB, kedy môže dôjsť k zakrvácaniu, ono sa to ustáli. Spomínané príznaky a prejavy tesne po zavedení IUB sú popisované a vyskytujú sa. Nachladenie, chrípka, či angína ako aj antibiotiká tiež majú vplyv na menštruačný cyklus. Absolvujte plánované USG, odsledujte stav a v prípade ťažkostí navštívte obvodného gynekológa.