Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,734 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Janka666

  Dobrý deň tak dnes som bola opäť na kontrole doktor mi robil ultrazvuk a povedal že je už vidno dutinku v tele že je to plod a že som tehotná. Len nechápe prečo m menzes. Hneď mi vzali krv ale hcg hodnoty klesli na 26. Čomu tiež nechápe v stredu mám ísť zase na ultrazvuk a na odber. Predpísal mi lieky ascorutin aby so.m prestala krvácať. Môžem sa spýtať je to normálne alebo čo je to vlastne . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sú ženy, ktoré prvé mesiace tehotenstva menštruujú a ani nevedia, že sú tehotné. Nemusí sa však jednať o menzes. V začiatkoch tehotenstva špiní každá piata žena. Je to spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak došlo k poklesu bHCG, treba to jednoznačne odsledovať a skontrolovať bHCG o 2 dni. Pokračujte v nasadenej liečbe a postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa skôr, alebo vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Podobné otázky

 • slaba menštrucia

  , Autor:

  dobrý večer, dnes som dostala menštruciu, ktorá meškala 5 dní.Zo začiatku bola silnejšia ale teraz je dosť slabá. Tehotna by som podla tehotenskych testov byť nemala,kedže je to už 3 menštruacia od ako som mala petting. dakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Ak sa Vám dostavila menštruácia po 5 dňoch meškania, nemusí to znamenať vôbec nič. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné aby sa mi predĺžil cyklus? A taktiež by som sa chcela spýtať či musím mať pms aby prišla menštruácia? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero okolností, ktoré môžu cyklus predĺžiť alebo skrátiť. Predmenštruačný syndróm nemusíte mať, menštruácia sa dostaví aj tak.

 • Krvacanie

  , Autor:

  Chcem sa opytat mala som normalne menstruaciu 6 dni ako mavam vzdy a po dvoch dni som zacala mat krvave spinenie ako pri menstruacii co to moze byt problemy zdravotne ziadne nemam

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa menštruácia môže končiť špinením, aj po krvácaní. Nemusí sa jednať o žiadnu patológiu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Myslím si že to je menstruacia lebo sú tam aj zvyšky sliznice z maternice, mozem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie je vylúčené tehotenstvo, realizujte si tehotenský test, pripadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Suchá neodchadzajuca krv .

  , Autor:

  Dobrý deň .
  Mám 20.
  Už od 16 rokov ma trápi problém s odchádzanim menštruáčnej krvy . V 16 som kvôli tomu skončila v nemocninci . Zastavilo sa mi krvácanie začala som zvracať, dostala horučky - nad 39 , odpadávala som . Mám aj pcos a hormonálnu nerovnovahu . Ochabnuté svaly - aj panvové a v kĺboch ťažkú hyperflexibilitu čo spôsobuje bolesti panvy a bedrových kĺbov . Našťastie som už neskončila v nemocninci , no vždy keď sa zastaví menštruácia prichádzajú o niekoľko hodín ťažké tetanicke záchvaty spojené s panickymi . Následne sa po záchvate zase spustí .
  Neviem či to má aj súvis ale trápi ma vtedy aj veľmi suchá pošva (až je to bolestive, niekedy praská) a krv je pochopiteľné tiež veľmi suchá .
  Aké vyšetrenia by sa mali ešte spraviť , a dá sa nejakým spôsobom pomáhať krvy odtiecť ? Alebo ju zvhlčit ?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek Vášmu opisu sa takto bez poznania bližších informácií, okolností, prípadne výsledkov vyšetrení sa neviem bližšie vyjadriť. Realizoval by som ale komplexné gynekologické, endokrinologické, neurologické vyšetrenie.