Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,839 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Pusa10

  Dobrý deň oán doktor, poslednú menštruáciu som.mala od 28.3. do 2.4., cyklus mavám 28-31 dní, ešte nikdy sa mi nestalo, že by mi menštruácia meškala. Avšak tento mesiac mala prísť v rozmedzí 24.4 - 27.4. no neprišla. Počas tohto obdobia som mala ako každý mesiac kŕče, vyrážky, ale nič neprišlo. Mala som aj priehľadný výtok ako pri plodných dňoch. S priateľom používame kondóm a vždy ešte pre istotu vytiahne pred vyvrcholením. Raz max. dvakrát od poslednej menštruácie sme začali pohlavný styk len na pár minút bez kondómu, ale naozaj to bola len chvíľa, týždeň pred očakávanou menštruáciou. Mala som tento mesiac stres, no viac stresu som mala predošlý mesiac, a pritom to nemalo na menštruáciu vplyv. Chcem sa preto opýtať na možné dôvody meškania.
  Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, možných dôvodov, prečo Vám, hoci zatiaľ len pár dní, mešká menštruácia je viacero. Stres je významným faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus. Odsledujte si to, ak Vám bude meškať menštruácia najmenej 10 dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa,ktorý na základe vyšetrení vylúči prípadné tehotenstvo a odporučí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, v utorok (18. 6.2019) som bola u svojej gynekológičky stým, že mi menštruácia mešká 17 dní ale testy sú negatívne. Ona povedala len toľko, že mám sliznicu vysoko ale ešte tam nič nevidí. Menštruácia sa ani do dnes nedostavila, už to je 21 dní. Myslíte, že sa môže jednať o tehotenstvo? Menštruácia mi ešte takto nikdy nemeškala, maximálne týždeň aj to zriedkavo. Spomínala aj to že mám polycystické vaječníky ale nechápem čo tým chcela povedať.. Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenstvo Vám vie obvodný gynekológ zistiť odberom krvi na beta HCG alebo ultrazvukovo. Polycystické vaječníky môžu spôsobovať meškanie menštruácie. Neviem aký postup zvolila Vaša obvodná gynekologička a keďže nepoznám všetky okolnosti ani informácie, bližšie sa vyjadriť neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer prajem, moja situácia je nasledovná. Menštruácia mi mešká 10 dní, s priateľom sme mali prerušovaný pohlavný styk (nespravil sa do mňa) ale viac krát za sebou (vždy sa umyl). Mohlo to byť pár dní, max. týždeň po ovulácií. Okrem meškajúcej menštruácie je mi nevoľno, mám zmeny nálad a nadmerné močenie. Včera (Menštruácia meškala 9 dní) som si spravila tehotenský test, ale vyšiel negatívny. Moja otázka znie či je to skôr pred menštruačný syndróm a menštruácia mešká kvôli cystám na vaječníkoch (gynekológom potvrdené že tam sú) alebo tehotenstvo? Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať po aspoň 14 dňoch meškania menštruácie. Vo Vašom prípade tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi a USG zodpovie na Vaše otázky a určí ďalší postup.

 • Tehotenstvo, neplodné dní

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať, či sa dá otehotnieť presne deň pred menštruáciou, (ktorú som uz po styku nedostala) resp. Cez neplodné dní), aj keď sme si s partnerom dávali pozor? ( príznaky ako také nemám.. Akurat mi meska menstruacia uz 17 dní, čo sa mi Nikdy predtým nestalo

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia je počas tzv. plodných dní, ale otehotnieť sa dá prakticky kedykoľvek počas cyklu. Odporúčam realizovať tehotenský test. Menštruačný cyklus je náchylný na mnohé faktory, ktoré dokážu spôsobiť meškanie menštruácie, ako sú stres, zmena životosprávy, cvičenie,... Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, ďakujem za odpoveď.Možte mi prosim vysvetliť pojem, čo je to suspektná sliznica?Mam z toho veľký strach.To meškanie menštruacie nemože byť vplyvom toho, že som 10 rokov uživala HAK?Podla Vas by ten Agolutin nebolo vyhodne riešenie? Hľadam inu cestu, ako kyretaž, mala som ju robenu po prevom porode a skoro som vykrvacala po zakroku, museli mi podavať Dycynone, Panbu, Ergometrin a samozejme transfizie.Stale to mám čerstvo v pamäti, tak sa toho obavam.Lekar na USG nevidi žiadnu podozrivu zmenu na sliznici, robil mi aj USG v prierezoch a nevidel tam žiadne zmeny, polypy, iba 2 male myomy, ktore mam už 17 rokov a nemenia sa.Minuly rok v decembri bola robena cytologia a nalez 2.Pan doktor, nedalo
  by sa to poreišiť bez tej kyretaže?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, reagoval som len na Váš opis 15 - 17 mm sliznice, ktorá je podozrivo vysoká. Nemusí sa jednať o nič, ale sliznica dutiny maternice nemá čo byť taká vysoká a preto to treba skontrolovať. Výsledok cytológie je predpokladám CIN II., čo tiež treba odsledovať. Nepoznám však všetky informácie ani okolnosti, preto sa k tomu objektívne vyjadriť bližšie neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás pozná najlepšie, ako aj výsledky vyšetrení či USG.

 • meškanie menštruacie

  , Autor:

  dobry den pan doktor chcela by som sa opytať či je možne že som tehotna s priatelom som mala nechraneny pohlavny styk (priatel sa obavaže nsetihol v čas prerušiť) v nedelu 26.5. podla odsledovanej ovulacie som mala vtedy neplodne dni včera som si robila tehotensky test čo bolo 8 dni po tom ktory bol negativny a dnes to je jeden den čo sa mi menštruacia omeškala je možne že to je koli stresu alebo je vyšia pravdepodobnosť tehotenstva dakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, prerušovaný alebo nechránený pohlavný styk môže vyústiť do tehotenstva. Pri iba deň meškajúcej menštruácii sa nemusíte obávať. Ak Vám bude menštruácia meškať 14 dní, urobte si tehotenský test alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.