Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,821 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Posledný pohl. styk som mala 12.2.,potom nasledovala konizacia s dobou krvacania po 3 týždne-mohla tam byť aj menštruácia v tom. Druha menštruácia ktorá mala prísť 25 marca neprišla. Dnešný tehotenský test negativny. 7 týždňov po styku by už mal byť pozitívny keby sa tak stalo? Meškanie môže byť kvôli zákroku ktorý bol 14.2.?Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po konizácii s frakcionovanou kyretážou by sa mala nasledujúca menštruácia dostaviť o 4-6 týždňov. Kyretážou sa vlastne umelo vytvorí menštruácia. Obvyklé špinenie po konizácii je 10-14 dní. Sedem týždňov po nechránenom pohlavnom styku s následným otehotnením je pozitívny ako tehotenský test, tak aj bHCG z krvi ako aj USG vyšetrenie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň ,už rok mám problémy s menštruáciou ,mávam menštruáciu mimo svojho cyklu ,väčšinou období plodných dní . Podľa dr. Mám všetko poriadku ,dala mi lieky užívam 2x1 estrofem , a 2x1 duphaston . Stane sa ,že jeden mesiac nemám medzi a druhý mesiac mám menštruácii medzi ,niekedy je to len taký hnedy výtok . Idem už aj 6 x na kontrolný ster pretože mi nevychádza ,mi ho nevyhodnotia lebo mám zmiešanú mikroflóru . Viete mi poradiť ? Či mi nechýba nejaký vitamín alebo niečo ? Chcela som užívať Bkomplex ,mohlo by to mať s nejakým vitamínom súvis ? Snažíme sa už aj u druhé dieťa vyše pol roka , aké myslím ,že skrz toto moje mimo krvácanie to nejde . Ďakujem za odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, krvácanie, či bolesti v období ovulácie sú pomerne časté, jedná sa o ovulačné krvácanie, či ovulačnú bolesť, ktorá väčšinou trvá iba pár dní, dva, či tri. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nie je nutné to riešiť. Čo sa týka výteru, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť k "zmiešanej mikroflóre". Na podporu pošvovej mikroflóry si môžete aplikovať vaginálne probiotiká. Pri snažení otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne, počas celého cyklu okrem menštruácie, nie len v čase očakávanej ovulácie.

 • skrátený cyklus

  , Autor:

  Dobrý deń.
  3.9.som dostala menštruáciu,trvala cca do7.9-posledný deń už takmer nič),potom dva dni nič a na ´daľší slabé špinenie.Na ´daľší deń opäť nič. 25.9.som na nohavičkách objavila pár kvapiek krvi,vyzeralo to,akoby som to dostala znova.Pri močení bol moč trochu ružový,vyšiel jeden "mikroskopicky" drobný kúsok asi sliznice,potom už do večera nič,len toaletný papier bol slaboružový. V noci nič,na ´daľší deń len maličká drobná škvrnka na vložke a odvtedy zase nič. Bola to vôbec menštruácia? Môže to súvisieť s tým,že už mám vyše 50 rokov? A môže byť cyklus v tomto veku už kratší,teda,že to dostanem napr.na 23 deń od začatia predošlej menštruácie? Všade čítam, že v tomto veku sa cyklus skôr predlžuje,mne sa skrátil.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie v strede cyklu mohlo byť ovulačné špinenie, takto bez poznania výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Častá menštruácia

  , Autor:

  Dobry deň je normálne ze mam menštruáciu občas 2 krát v mesiaci?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, úplne normálne to nie je, ale nemusí sa jednať o problém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu.

 • Problém s menštruáciou aj keď užívam progesteron

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor, mám 20 rokov a menstruacia mi nechodila pravidelne (dokonca mi zistila, že mám polyc vaječníky, ale nie v nejakom pokročilom alebo najhoršom stave). Doktorka mi teda pre pravidelnú menštruáciu predpísala progesteron 200mg, ktorý si mám dávať 18. deň cyklu a to po dobu 10 dní. Lenže sa stalo nedorozumenie a liek som si dala o 5 dni neskôr ako som mala, a užívala som ho dlhšie ako 10 dni. A menštruáciu som stále nedostala. Potrebujem poradiť čo mám robiť, či mám užívať progesteron až dokym zas nedostanem menštruáciu, alebo neužívať vôbec ? K mojej doktorke som sa zatiaľ nedostala, preto sa obraciam s týmto problémom na Vás.
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám menštruácia nedostavila, neviete si odsledovať jednotlivé dni cyklu, preto si teraz tabletkami veľmi nepomôžete. Odporúčam pri nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, informácie a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.

 • Meškanie menštruácie a bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň dnes mi už 6 deň mešká menštruacia . Robila som si 2 testy jeden na 3. deň a další dnes oba boli negatívne môžem vylúčiť tehotenstvo ? Ďalej má trapi pichanie v oblasti vaječníkov bez vytoku a svrbenia prosím poraďte mi čo to môže byť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.