Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,822 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruácia

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Posledný pohl. styk som mala 12.2.,potom nasledovala konizacia s dobou krvacania po 3 týždne-mohla tam byť aj menštruácia v tom. Druha menštruácia ktorá mala prísť 25 marca neprišla. Dnešný tehotenský test negativny. 7 týždňov po styku by už mal byť pozitívny keby sa tak stalo? Meškanie môže byť kvôli zákroku ktorý bol 14.2.?Ďakujem pekne.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, po konizácii s frakcionovanou kyretážou by sa mala nasledujúca menštruácia dostaviť o 4-6 týždňov. Kyretážou sa vlastne umelo vytvorí menštruácia. Obvyklé špinenie po konizácii je 10-14 dní. Sedem týždňov po nechránenom pohlavnom styku s následným otehotnením je pozitívny ako tehotenský test, tak aj bHCG z krvi ako aj USG vyšetrenie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Odlozenie menstruacie

  , Autor: Gabi1978

  Dobrý deň. Chystame sa na dovolenku a mojej 13 rocnej dcere a kurat vychadza menstruacia. Chcem sa spytat ci jej mozem dat tabeletky norethisteron alebo ako jej oddialit aspon 4 dni menstruaciu. Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, dcére Norethisteron dať môžete. Obvykle sa podáva 2 x 1 tableta, začína sa najmenej 3 dni pred očakávaným začiatkom menštruácie a s podávaním sa pokračuje celý čas žiadaného odsunu menštruácie, ktorá začne obvykle krátko po prerušení podávania (2.-4. deň).

 • Meškanie ms

  , Autor: lola555511

  Chcem sa opytat, posledne 4 tyzne boli pre mna dost stresujuce (matura, prijimacky) a menstruacia mi uz meska 18 dni, mala byt 1.6., tehotna - urcite nie, styk nebol. Nikdy sa mi nic taketo nestalo, a na gyn. prehliadke v marci vsetko v poriadku. Chcem sa teda opytat ci mam este pockat na ms alebo uz navstivit lekara, pripadne aky by bol postup v mojom pripade, Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, menštruačný cyklus je výrazne ovplyvňovaný rôznymi faktormi, hlavne stresom. Môže sa stať, že Vám jeden mesiac aj vynechá, ak bol veľmi stresujúci. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade akýchkoľvek nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Tento mesiac mi meškala menštruácia 11 dní, aj keď do teraz som ju mala vždy pravidelne. Prvý deň po tom ako sa dostavila, som šla na toaletu a vypadol zo mňa veľký kus niečoho, malo to akoby biele cievy, veľké asi ako vlašský orech. Do teraz sa mi to nestalo Čo by to mohlo byt? Mám zájsť za svojim gynekologom? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak u Vás nebolo vylúčené tehotenstvo, mohlo sa jednať aj o spontánny potrat. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer prajem, moja situácia je nasledovná. Menštruácia mi mešká 10 dní, s priateľom sme mali prerušovaný pohlavný styk (nespravil sa do mňa) ale viac krát za sebou (vždy sa umyl). Mohlo to byť pár dní, max. týždeň po ovulácií. Okrem meškajúcej menštruácie je mi nevoľno, mám zmeny nálad a nadmerné močenie. Včera (Menštruácia meškala 9 dní) som si spravila tehotenský test, ale vyšiel negatívny. Moja otázka znie či je to skôr pred menštruačný syndróm a menštruácia mešká kvôli cystám na vaječníkoch (gynekológom potvrdené že tam sú) alebo tehotenstvo? Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať po aspoň 14 dňoch meškania menštruácie. Vo Vašom prípade tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi a USG zodpovie na Vaše otázky a určí ďalší postup.

 • prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, moja dcéra bude mať o mesiac 12 rokov. Pred mesiacom dostala prvú menštruáciu. Odvtedy má menštruáciu (nikdy nebola veľmi silná), prvé tri dni krvácanie, potom tri dni slabšie a dva dni špinenie, potom dva dni nič a opäť a takto sa jej to odvtedy točí. Je nutné hneď teraz navštíviť lekára (má veľký strach) alebo je to normálne a môžeme ešte počkať? Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, začiatky menštruovania môžu mať rôznu podobu, takto sa Vám však objektívne vyjadriť neviem, no ak špinenie alebo krvácanie pretrváva dlhodobejšie, podľa Vašich slov prerušovane už mesiac, v dohľadnej dobe navštívte gynekológa.