Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,358 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruácia

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Posledný pohl. styk som mala 12.2.,potom nasledovala konizacia s dobou krvacania po 3 týždne-mohla tam byť aj menštruácia v tom. Druha menštruácia ktorá mala prísť 25 marca neprišla. Dnešný tehotenský test negativny. 7 týždňov po styku by už mal byť pozitívny keby sa tak stalo? Meškanie môže byť kvôli zákroku ktorý bol 14.2.?Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po konizácii s frakcionovanou kyretážou by sa mala nasledujúca menštruácia dostaviť o 4-6 týždňov. Kyretážou sa vlastne umelo vytvorí menštruácia. Obvyklé špinenie po konizácii je 10-14 dní. Sedem týždňov po nechránenom pohlavnom styku s následným otehotnením je pozitívny ako tehotenský test, tak aj bHCG z krvi ako aj USG vyšetrenie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia

  , Autor: nn19

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ohľadom môjho problému, nakoľko môj gynekológ je na 3 týždne na dovolenke a k zástupu nechcem ísť, pretože mi druhý pan doktor nevyhovuje. Minulý mesiac som mala veľmi bolestivu menštruáciu. Tento mesiac mi mešká 5 dní, čo nebolo veľmi dlho. S priateľom som nemala sex. Jeho som len orálne upokojovala, pričom semeno som si výplachla z úst teplou vodou s mydlom, následne som si umyla zuby. Keďže po tomto ma začal uspokojovať on, nebola som dole vlhká, tak prst naslinil mojimi slinami a nim ma začal dráždiť cez nohavičky, potom len po vonkajšku, dnu nezasiel prstom. Môžem sa báť a pripisovať meškanie tehotenstvu alebo je to len vďaka stresu? Skúšala som metódu polohy krčka maternice, krčok je vysoko, ťažko disiahnutelny, tvrdý a uzavretý. (cyklus mávam cca 32-33 d.) Hanbím sa za svoju otázku, no v tejto oblasti nemám dostatok skúseností, článkom modrý koník a pod. Nedôverujem a môj lekár teraz neodpovedá. Za pochopenie vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Vami opísaným postupom sa tehotenstva báť nemusíte, skôr je to otázka stresu alebo iných okolností.

 • Je mi niečo?

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.
  Nechcem Vás obťažovať, už som Vám tu písala.
  Zhrniem, keďže si nemôžete pamätať všetko.
  16.7. som mala nepreruseny styk a 27.7. mi namiesto 7 daňovej menštruácie prišlo len 4 dni slabé špinenie v čase mykozy, kde som si aplikovala Gynazol.
  Ale v tom čase som mala znova nepreruseny styk 29.7. a 30.7.
  Tento mesiac mi meškala menštruácia 4 dni, jeden deň som mierne zakrvacala, ďalšie tri dni som zasa spinila.
  Testy sú negatívne, bola som už u svojej gynekologicky, ktorá sa mi kázala prísť ukázať, ak aj druhý mesiac bude menštruácia slabá a krátka.
  Namiesto nej tam bola však mladá lekárka, ktorá prišla priamo z nemocnice z rannej služby.
  Urobila mi sono a tehotenstvo vylúčila, že tam nič nevidí. Veľmi dlho ma prezerala a nevravela nič, teda som sa jej začala pýtať ja.
  Cysty nemám, zaujímalo ma teda ak to nie je tehu, kde je tá krv za dva mesiace, tak povedala, že nevie, lebo maternica je čistá, nie je v nej krv ani nič, vaječníky v poriadku, aj keď jeden veľmi vraj nebolo vidieť.
  Stres nemám nejaký, neberiem lieky a na štítnu žľazu sa neliecim, mám ju len zdedenu. Nemám s ňou problémy, nepriberam ani nechudnem.
  Poslala ma domov s tým, že mám prísť zasa o mesiac po ďalšej menštruácii ale už za svojou lekárkou, keďže je skúsenejšia...
  Prečo má ale neobjednal hneď na iný deň a ja mám čakať zasa mesiac, netuším.
  Nevzala mi ani moč, ani krv.
  Od 30.7. môže a nemusí byť vidieť tehu v niektorých prípadoch, ale ak to nie je to, v poriadku. Neplánujem dieťa.
  Teda chcem len vedieť, prečo dva mesiace len spinim s jedným dňom krvácania.
  Nemohla som možno potratit, alebo mať mimomaternicové tehotenstvo, alebo kde potom ťa krv a zrazeniny sú, keď sa to vo vnútri nikde neusadilo?

  Prosím vás, keďže mám zasa čakať mesiac, vedeli by ste mi možno bližšie napísať aspoň pár veci, ktoré to mohli zapríčiniť, nech si to viem možno vyradiť alebo potvrdiť?

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, laicky povedané, princípom menštruačného krvácania je odlupovanie sliznice dutiny maternice, pod ktorou sú cievy, ktoré krvácajú - odtiaľ je menštruačná krv. Po úplnom odlúčení sliznice dutiny maternice začína rásť nová sliznica, ktorá ak prekryje krvácajúce cievy, krvácanie ustane. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa realizuje u obvodného gynekológa odber krvi na beta-HCG. Na menštruačný cyklus vplýva množstvo faktorov, od stresu cez zmenu životného štýlu, zmenu stravovania, užívanie niektorých liekov, ... Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne postupujte podľa odporúčaní.

 • Hnedý výtok v čase menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Mám taký problém, že v čase kedy mi mala prísť menštruácia tak neprišla a prišiel len taký hnedý výtok. Trvá to už asi 6. deň. Pohlavný styk som mala s priateľom asi pred dvomi týždňami, ale s ochranou (prezervatív nepraskol ani nič podobné). Antikoncepciu neberiem. Mám obavy, pretože na internete sú rôzne príspevky o tom, že sa to deje na začiatku tehotenstva. Je možné, že som tehotná? Alebo ide o nejaký zápal?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný cyklus a samotná menštruácia čo sa dĺžky ako aj intenzity týka, môže byť ovplyvnený rôznymi vplyvmi, napríklad stres, zmena životosprávy, pohybové aktivity. Menštruácia sa tak môže prejaviť aj vo forme špinenia alebo hnedého výtoku. Odsledujte si to, nemusí sa jednať o nič. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menstruacia

  , Autor: Patricia

  Dobrý deň, prosím o radu. V pondelok som mala dostať menštruáciu ale začala som špiniť už v piatok. Chcela som si posunúť o tie 3 dni menštruáciu koli dovolenke aby som dostala presne v pondelok tak som užila jednu tabletu Noretisteronu ale iba tu jednu viac nie nechala som to tak. Môžte to ovplyvniť menštruáciu? Mohlo to oslabiť cyklus ? Alebo jedna tableta nič nemôže poškodiť? Mám ju slabú skôr hnedú krv. Ale je pravda, že som schudla 5 kíl za mesiac intenzívnym cvičením. Je tá slabá menstruacia v poriadku? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím jednej tabletky Norethisteronu menštruačný cyklus neovplyvníte. Zmenou životného štýlu a pomerne rapídnym schudnutím mohlo dôjsť k ovplyvneniu menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zmena cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň, moja menstruacia bývala pravidelná 28 +-dňový cyklus, no minule sa mi predĺžil o cca 10 dni, ovulacia prišla neskôr, taktiež aj menstruacia, tentokrát to vidím podobne, pretože menštruacia ktorá mala prist dnes neprichádza..ani nepociťujem žiadne príznaky,ktoré mávam(bolestivé prsia atd). Myslite že je takáto zmena primeraná k môjmu veku (16)? Taktiež som pozorovala sem tam slabo hnedý výtok..ktorý sa počas mojho pravidelného cyklu neobjavoval. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo Vašom veku ešte môže byť menštruácia nepravidelná. resp. cyklus predĺžený a čo sa týka krvavého výtoku, môže to byť aj napríklad ovulačné krvácanie. S nástupom školského roku a stresu, na ktorý je menštruačný cyklus náchylný, mohlo dôjsť k zmene menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.