• Ovplyvni uzivanie norethisteronu nadmerne ochlpenie

    , Autor:

    Dobry deň.Prosím Vas chcela by som sa spýtat som polroka po cisarskom reze a tento mesiac som mala dva krat menštruaciu.Druhe krvacanie nastalo na 17 den cyklu a trvalo az12 dni .Navštîvila som svojho gynekolőga ktory mi predpisal Norethisteron dva krat dene na upravu cyklu.Po prečítani pribaloveho letàka som zistila že sa nema uzivat pri hirsutizme .Kedže tento problém ma trápi už niekolko rokov bojîm sa aby mi užîvanie tohto lieku tento problém ešte nezhoršil.Mam prestat liek uživať alebo sa nemusím ničoho obavať.Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno, je pravda, že pri potvrdenom hirzutizme by sa Norethisteron nemal užívať. Závisí však od dĺžky užívania Norethisteronu. Svojím spôsobom by Vám ťažkosti spôsobiť nemal, skôr naopak pomôcť. Neviem či máte potvrdený hirzutizmus ani ďalšie bližšie okolnosti, preto sa Vám k tomu bližšie vyjadrit neviem, ale predpokladám, že Váš obvodný gynekológ pozná Váš zdravotný stav ako aj ďalšie okolnosti. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.