• Koniec menstruacie a o den znova

    , Autor: katarina-31

    Dobrý deň prajem. Som 11 mesiacov po pôrode, menštruaciu mám pravidelnú, poslednú som mala od 11.9. do 16.9. s tým, že 16. som už len špinila a dnes 17.9. mám opäť ružový krvavý výtok, cca dva mesiace naspäť som užívala vaginálne čapíky cicatridina keďže som mala popôrodné rany na marernici a teraz ich mam znova užívať. Cez pôrod som mala hraničné výsledky z výterov krcka maternice ale po pôrode boli v poriadku. V roku 2015 som bola operovana na lavy vaječník (10 cm cysta s vysokým počtom onkomarkerov). Môžem sa opýtať, o co by mohlo ísť? Ďakujem

    Dobrý deň, niekedy sa stane, že menštruácia už končí a opäť sa dostaví špinenie, nemusí to nič znemenať. Cicatridina vaginálne čapíky obsahujú kyselinu hyalurónovú a napomáhajú hojeniu sliznice pošvy, s krvavým výtokom súvis nemajú. Odsledujte si do ďalších dní špinenie. Ak bude pretrvávať aj naďalej, alebo sa zintenzívni, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení ako aj USG stanoví ďalší postup. Tak isto Váš obvodný gynekológ má prehľad o vykonaných vyšetreniach, ako aj ich výsledkoch, ako aj o vykonaných operáciách. Preto pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.