Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • vysadenie antikoncepcie

  , Autor: sophie1

  Dobry den, ked dcera mala 5mesiacov som zacala brat antikoncepciu, a brala som ju pravidelne skoro 3 roky. V oktobri minuly rok som po dostaveni sa mensttuacie uz nezacala brat tabletky, stopla som ich uplne.prva menstruacia sa dostavila na dva dni a to na 41.den. medzitym som si urobila tehotensky test ale bol negativny. Teraz cakamna dalsiu,30ty den, stale nic. Tehotensky test som ai robila ale je negativny. Bola som u gynekologa ale vraj je to normalne po vysadeni antikoncepcie a vraj mam cakat. Snazime sa s manzelom o druhe dieta, ale nedari sa, pri prvom som necakane otehotnela po vysadeni tabletiek po 9rokoch, hned 4 mesiace po vysadeni, menstruaciu som mala kazdy druhy mesiac. Chcela som sa spytat ci je to normalne a kolko mam este cakat na dostavenie menstruacie.Mam 28 rokov. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  nerozumiem celkom presne kde je problém. Ak ste aj po vysadení prvej antikoncepcie mali nepravidelný cyklus (píšete cca každé dva mesiace), ide o váš charakteristický cyklus a ani po vysadení tejto antikoncepcie sa nezmení. Je preto veľmi pravdepodobné, že bez liekovej intervencie sa to nezmení. Skúste začať s užívaním Inofolic 2x denne.

Podobné otázky

 • Vysadenie antikoncepcie a menštruácia

  , Autor: Emily123

  Dobrý večer pán doktor, v decembri som vysadila antikoncepciu Adele a chcela som sa spýtať či by bolo v pohode keby menštruácia tento mesiac neprišla? Mešká mi. Počas užívania antikoncepcie som mala menštruáciu pravidelnú. Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste mali nasadenú hormonálnu antikoncepciu pre spravidelnenie menstruačného cyklu a menštruáciu ste mali predtým nepravidelnú, je možné, že po vysadení hormonálnej antikoncepcie opäť došlo k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor: Nika142

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať je normálne ak po vysadení antikoncepcie ktorú som brala 6 rokou mi neprišiel menzes už 2 rok. Moja gynekologička mi stále tvrdí že ak nechcem teraz mat dieťa tak mam brat antikoncepciu brať ďalej. Bola som pri nej už skoro 4 krát kde mi vždy pichla injekciu po ktorej mi menzes aj tak neprišiel už neviem čo nám robiť tabletky už brať nechcem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, vhodné je vyšetriť hormonálny profil. Agolutin na vyvolanie menštruácie sa dá podať aj vo väčšej dávke a opakovane. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, bližšie informácie, ani okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak nie ste s obvodným gynekológom spokojná, môžete obvodného gynekológa zmeniť.

 • Meškanie menštruácie pri antikoncepcií

  , Autor: Lussiele

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Nedávno mi moja gynekologička zmenila antikoncepciu, zo Zlyndy na Zoely. Hneď ako som skončila blister z prvej antikoncepcie, som mala prejsť na novu antikoncepciu bez prestavky. Teraz novu antikoncepciu užívam už 10 dní a približne týždeň mi mešká menštruácia. O dva týždne mám odísť na dovolenku a bojím sa, že to príde tam, čo nechcem. Je možné prestať užívať antikoncepciu na pár dní aby som dostala menštruáciu ktorá mi mešká? A po menštruácí ju znova začať užívať? Po prípade, viete mi poradiť ako vyvolať meškajúcu menštruáciu? Tehotná určite nie som. Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, začali ste užívať preparát kombinovanej hormonálnej antikoncepcie, teda dvojzložkovej. Zlynda je čisto gestagénová antikoncepcia. Zoely sa užiíva v schéme 24 tabliet + 4 placebo tabletky, počas ktorých by malo dôjsť ku krvácaniu z vysadenia. Neodporúčam dočasné vysadenie antikoncepcie. Mohli ste postupovať tak, že po doužívaní Zlyndy ste si mohli urobiť v užívaní pauzu a až od nasledujúceho mesiaca začať s užívaním nového preparátu. Treba tiež povedať, že počas užívania Zlyndy môže byť krvácanie nepravidelné a objaviť sa prakticky kedykoľvek. Počas pravidelného užívania Zoely by sa malo dostaviť počas užívania spomínaných placebo tabliet. Už keď ste začali s užívaním novej hormonálnej antikoncepcie, najvhodnejšie bude v užívaní pokračovať. Vysadením hormonálnej antikoncepcie si rozhádžete cyklus.

 • meškanie po HAK a bolesť v podbrušku

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, chcem sa spýtať mešká mi menzes, brala som antikoncepciu (rok a pol) teraz ju už mesiac neberiem, mám bolesti v podbrušku už 6 dní ako keby mala každú chvíľu prísť no nič a niekedy bolesť ustúpi, robila som si test a bol negatívny, počas tohto mesiaca som mala nechránený styk (3x). Pred HAK som mala pravidelný cyklus. Čo by mohlo byť príčinou meškania? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  ide o bežnú reakciu na vysadenie antikoncepcie. Zopakujte však tehotenský test, ak bude aj teraz negatívny počkajte na menštruáciu. Ak nepríde do 2 týždňov navštívte lekára.

 • slaba menstruacia

  , Autor: odbornik6

  dobry den, po vysadeni antikoncepcie mi meskala menstruacia 8 tyzdnov, dalsia meskala iba necele 2 fyzdne, co povazujem za normalne. Pocula som, ze po vysadeni antikoncepcie by mala byt menstruacia silnejsia, u mna je to vsak presne naopak. Krvacanie trvalo iba 1 den, este k tomu 2-3 dni spinenie. Je to normalne alebo je to znakom toho, ze nieco nie je v poriadku?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  je to jedna z bežných reakcií na vysadenie antikoncepcie. Otázne je aj to aký bol menštruačný cyklus pred nasadením antikoncepcie, väčšinou má menštruácia po vysadení hormonálnej antikoncepcie veľmi podoný charakter. Silnejšia menštruácia po vysadení antikoncepcie nemusí byť pravidlom, závisí od reakcie vaječníkov a mnohých ďalších aspektov.