• Sekundárna amenorea

    , Autor: tinka11

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa opýtať. Mám sekundárnu amenoreu. Menštruácia mi meškala najviac pol roka. Nikdy som si nedostala sama od seba. Stále bud po duphastone alebo po vyvolávacej injekcii. Chcem sa opýtať či môžem otehotnieť ak mám takýto problém, a ak nebudem brať duphaston. Dokonca som posledný mesiac dostala menštruáciu dva krát. Prosím poradde mi. Chcem vedieť z čoho je zapríčinený tten problém. Za odpoved Vám vopred dakujem.

    Dobrý deň,
    príčiny sekundárnej amenorhoe sú rôzne od závažných, pri ktorých bohužiaľ spontánne tehotenstvo nie je možné a obmedzené sú aj možnosti asistovanej reprodukcie (predčasné ovariálne zlyhanie), až po menej závažné súvisiace napr. s polycystickými vaječníkmi. Je nutné váš stav dovyšetrovať a podľa toho zvoliť vhodnú terapiu.