Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • porušenie cyklu

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň prosím vás chcela som sa opýtať vyše 2 rokov som brala antikoncepciu. Teraz posledný pol rok som brala Belaru. Musela som ju vysadiť pretože idem na operáciu. Menštruácia mi chodila pravidelne v piatok keď som brala antiku. Ale teraz mi neprišla. Tehotná by som nemala byť. Je to v poriadku? ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    chýba mi dôležitý údaj kedy ste antikoncepciu vysadili. ak je to prvý mesiac čo antikoncepciu neužívate, menštruácia nemusí prísť presne v rovnakom čase ako keď ste užívali antikoncepciu - vtedy išlo o krvácanie z náhleho poklesu hormónov, tzv. krvácanie zo spádu. Pre istotu si urobte tehotenský test ak do pár dní menštruácia nepríde. Po dlhodobom užívaní antikoncepcie sa prvá menštruácia nemusí dostaviť.