• Zvýšený hladina hormónu

    , Autor: miruska310

    Dobrý deň, mám problémy s menštruáciou, mám zvýšenú hladinu hormónu a preto nedostávam menštruáciu, chcela by som vedieť či existuje nejaký spôsob aby sa mi menštruačný cyklus upravil, resp. aby sa hormóny dali do tej správnej hladiny, bez toho aby som brala antikoncepciu, prosím poraďte mi hociaký iný spôsob len nie antikoncepcia. ďakujem

    Dobrý deň,
    hormónov, ktorých zvýšená hladina spôsobuje poruchy menštruačného cyklu je pomerne veľa. Asi myslíte hormón LH - luteinizačný hormón, ktorého zvýšená hladina sa vyskytuje pri syndróme polycystických vaječníkov. V rámci tohto ochorenia nedochádza k ovulácii a často je sprevádzané poruchami menštruačného cyklu. Ide o komplexný problém, ktorý pravdepodobne budete musieť ešte riešiť. Ak naozaj ide o toto ochorenie, novinkou na trhu je liek Inofolic - ide o rozpustný prášok, ktorý sa užíva 2x denne po jednom vrecúšku. Zatiaľ s ním máme výborné skúsenosti, je však nutné ho užívať minimálne 3 mesiace, no výsledkom by malo byť navodenie spontánnej a pravidelnej menštruácie.