• prechod

    Dobrý den, može byt jedným z príznakov prechodu aj taká akoby porucha termoregulácie, alebo neviem ako to povedat, mám neskutočné stavy, bud mi je nenormálna zima, aj v lete, všetci okolo mna v kratasoch, bosé nohy a ja v hrubých ponožkách a teplákoch a z ničoho nič príde na mna taká horučava, že sa potím tak, že zo mna tečie..pripadám si už niekedy jak blázon ???? može to byt nejakou hormonálnou situáciou, resp. prechodom? vdaka

    Dobrý deň, áno, návaly sú veľmi častým prejavom premenopauzy. Príčin však môže byť viacero. Je potrebné vylúčiť aj poruchu funkcie štítnej žľazy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie a hlavne nálezy a výsledky vyšetrení. Je možné realizovať hormonálny profil cestou Vášho obvodného gynekológa, na základe ktorého sa dá povedať viac. Rovnako tak Vás môže poedukovať o dostupných, či už voľnopredajných preparátoch alebo preparátoch na predpis, ktoré by mohli zmierniť opisované prejavy.