• Výsledok Manografie

    Dobrý deň ,Veľmi Vás prosím o vysvetlenie :
    Koža a podkožie nezhrubnuté ,mamily negat.

    Obojstranne prsníky prechodného typu, primerane distribuovaná denzná reziduál. žľaza typu /BIRAD D / ,heterogennej až splývavej štruktúry . T.č. vpravo v HLQ pozorovať porušenie architektoniky žľazy v kombinácii s fok. kondenzáciou vžľazy, vyznačené hlavne nA cc PROJ, vľavo bez jednoznač. lož. zmien v zmysle mal. tu procesu v denznej limitovane hodnotitelnej žľaze.

    V zobrazených úsekoch axíl bez LU,sublimitná LU vpravo.

    BI-RADS 0- dop. doplniť USG vyšetr. /denzná žľaza/. +MMG l.dx, rolovaná CC proj,.
    Ďakujem pekne .
    Pred manografiou som absolvovala ultrazvuk a bol Oki.

    Dobrý deň, výsledok BI-RADS 0 znamená nekompletný nález, kedy nie je možné jednoznačne rozhodnúť o výsledku a je potrebné doplniť ďalšie vyšetrenie. Ak ste už mali USG prsníkov realizovaný, odporúčané je ešte zopakovat mamografiu pravého prsníka. Najvhodnejšie je sa pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí videli nález a vedia, prečo žiadajú doplniť a zopakovať vyšetrenie.