• ASCUS,HPV,Myomy,Chlamydie,zapaly

    Dobrz den.Zaujima ma Vas odborny nazor-Mam 31 rokov, 3 deti,po tretom porode v roku 2019 stale sa opakujuce myomy(nijak neliecene).Bolestivy pohlavny styk,menstruaciu pravidelnu ale slabu a trva 3,niekedy 4dni, ale je velmi bolestiva.Tieto problemy trvaju skoro rok.V novembri minuleho roka pri cytologii zisteny ASCUS,hpv 16 pozitiv.20.5. znova hpv16 pozit. robena lbc cytologia.Cakam vysledok- odporucanie/liecba/cokolvek-ziadna.Minuly rok som sa pytala na ockovanie-ze sa ockuju len tinedzerky.Dnes odpoved ta ista ale ak chcem mozem sa dat.Pred rokom a pol chlamydie,plus pravidelne(raz za tri mesiace cca pluzgiere a male ranky na pyskoch.Niekedy zvacsena Bor. zlaza tak,ze mam problem sa pohybovat-toto trva tak dva dni a prestane.Moja otazka- dat sa zaockovat a ako si mozem nejakou volne predajnov liecbou pomoct?Ako sa zbavit tychto problemov-gynekologicka sama povedala ze is sama nevie co s tymi myomami-raz tam je ,na dalsom vysetreni uz nie a takto dokola

    Dobrý deň, očkovať sa môžete prakticky kedykoľvek. Očkovanie u Vás určite odporúčam. Čo sa týka liečby, je potrebné u Vás realizovať kontrolnú onkocytológiu o 4 až 6 mesiacov od poslednej. Dovtedy si realizuje kúru vaginálnymi gélmi, napríklad DeflaGynom, RegreSilom alebo Papilocare. Čo sa týka myómov, tie nemiznú. Ak Vám raz bol zistený myóm, môže sa vplyvom liečby zmenšiť, no nezmizne. Čo sa týka Bartholiniho žľazy, je potrebné to odsledovať. V prípade, že sa ťažkosti budú opakovať, bude potrebné uvažovať o jej vybratí. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nie ste spokojná s prístupom Vášho obvodného gynekológa, máte právo ho zmeniť.