• Infekcia E.coli

    , Autor: SP99.

    Dobry den,

    bola mi zistena stredne masivna infekcia E. Coli, ktora mi sposobovala bolesti v podbrusku. Dostala som cipky Macmirror 500. Cipky beriem uz 7. den ale na treti den uzivania som zacala krvacat (po pohlavnom styku). Krvacanie nie je velmi silne, ale nie je to ani take klasicke spinenie. Pri tomto mam bolesti v podbrusku, ako keby mi prisla menstruacia. Tu mam ale dostat az o dva tyzdne, nakolko aj beriem uz vyse polroka antikoncepciu KarlHleight. Vsetky vysledky mam inak v poriadku, aj cytologiu aj sono, len teda toto premnozenie bakterii, ktore sa mi celkom casto opakuje kvoli znizenej imunite. Mohla som si tam pohlavnym stykom nieco zhorsit? Alebo je taketo krvacanie normalne aj kvoli ten antikoncepcii? Na gynekologii mi povedali, ze mam vybrat lieky a pockat ci sa to zlepsi, popripade dat si dve aktivne tablety antikoncepcie na to krvacanie. Ale bojim sa, ze ak pockam este tyzden, moze sa to aj zhorsit a zapal sa rozsiri, ak sa este nerozsiril. Dakujem za pomoc

    Dobrý deň, počas aplikácie vaginálnej liečby je pohlavný styk zakázaný! Príčin špinenia môže byť viacero. Mohlo dôjsť k mechanickému podráždeniu vplyvom pohlavného styku. Aj za predpokladu správneho, či pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie, či slabé krvácanie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak nie je špinenie silné, pokračujte v aplikácii Macmiroru. Dodržujte pohlavnú abstinenciu! Následne po doužívaní Macmiroru je vhodné realizovať si 7 až 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.