Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacia

  , Autor: Moni235

  Dobrý večer,chcela som sa opýtať ci sa to stáva že mam silnejšie menštruačné bolesti s trosku špinením ,sem tam sa objaví aj krv ale nie je to take normálne ako to býva každý mesiac….Myslím tým že mam bolesti ale bez krvácania …Vedeli by ste mi prosím poradiť čo mam robiť?Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Iba na základe Vášho opisu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti, výsledky vyšetrení, ani nálezy. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vysoká sliznica mat.

  , Autor: Radošina

  Dobrý deň, mám 55 rokov a už rok nemám menštr. 11.5. som bola na preventivnej pr.Moja gynekologička mi povedala,že mám polyp a vysokú sliznicu maternice a dostala som injekciu na spustenie menštr. Po injekcii som mala 14 dní bolesti celého tela aj chodiť bol problém. Na 15 deň som dostala menštr. Bolo to potrebné takto vyvolávať menštr.? Mám súhlasiť s dalšou hormonálnou liečbou ,kiretažou keď už som mala konečne pokoj s menštruáciou a keď som preživala 5 rokov dozadu peklo žiadne riešenie nebolo len vydržať ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste v období perimenopauzy, obvodný gynekológ Vám chcel pomôcť vyhnúť sa kyretáži a tak Vám bola menštruácia vyvolaná. Ak bude nález polypu v dutine maternice, ako aj vyššia sliznica, pretrvávať aj po skončení menštruácie, bude potrebné realizovať hysteroskopiu s frakcionovanou kyretážou.

 • Vytok

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň ale ta menstruacia mi meškala už aj pred tým ako som začala užívať tie lieky čiže ona mi meškala aj pred užívaním liekov ako som spomínala vyššie začalo to takým svrbením zo spodu potom meškaním menštruácie a do toho ten biely vytok a do dnes sa mi menstruacia nedostavila ktomu som začala mať bolesti prsníkov a strašne bývam unavená a mam zmenu vykyvy nálad a chcem sa spýtať viete mi povedať či sa také príznaky nezačínajú keď mam mykozu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevylučujem, že máte vaginálnu infekciu, prípadne aj infekciu vnútorných pohlavných orgánov. Nepoznám ani ďalšie okolnosti a informácie. Bez vyšetrenia sa Vám naozaj neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak chcete problém riešiť, návšteve gynekológa sa nevyhnete.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Daria34

  Dobrý deň chcem sa opýtať mešká mi uz par dni menštruácia a robila som test dnes vyšiel mi ze som tehotná ale os včera ma hrozne bolesti krížov a strašne bodový bolesť brucho a spinie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačné pobolievanie podbruška, či krížov sa v začiatkoch tehotenstva môžu vyskytovať. Čo sa týka špinenia, do 16. týždňa tehotenstva je soinenie pomerne časté, najmä špinenie do hneda. Súvisí to s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia po kyretazi

  , Autor: Nikola2112

  Dobrý deň,

  v stredu 26.4.2023 mi robili kyretaz v 12tt, zistili, že nebije srdiečko. Priebeh bez problémov, ale od 2.5.2023 som začala krvácať, uplne ako menstruacia, len silnejšia. Je možné, že moja menštruácia prišla už po 1 týždni? Všade som čítala, že 4 až 6 týždňov.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po zákroku môže trvať 7 až 10 dní a môže mať charakter menštruácie. Následne sa menštruácia dostaví 4 až 6 týždňov od zákroku. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní krvácania viac ako 10 dní od zákroku, prípadne pri iných ťažkostiach súvisiacich so zákrokom navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • Pre partnerku

  , Autor: Ada.m1990

  Dobrý deň, týka sa to mojej manželky ona asi pred mesiacom si dolu na slabinách blízko vag*ny nahmatala také niečo zdá sa mi to ako uzliny alebo hernia alebo cysta, bola s tým u obvodného lekára ten jej to nahmahal povedal jej že to môžu byť uzliny a vzal jej krv, prišli jej prve výsledky tie mala dobre ale ešte čakáme na ďalšie.
  Teraz si začala sťažovať že už je koniec apríla a ona ešte stále nemala menštruáciu a na posledy jej skončila 26.marca, vedeli by ste povedať čo to asi tak je poprip. akého lekára vyhľadať ak by jej menštruácia dlhšie meškala?
  Ďakujem s pozdravom.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin manželkyných ťažkostí môže byť viacero. Bez vyšetrenia sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri gynekologických ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam manželke navštíviť jej obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí možnú príčinu a stanoví ďalší postup.