• Nízke hcg

    , Autor: Wiky

    Dobrý deň na základe meškania menštruácie som si urobila tohotensky test a vyšiel pozitívny.13.3 som bola u lekára a nič nevidel a hcg som mala 19 .16.3. mi robil opakovane a povedal že má nepotešia že to ide pomaly a mala som 56. Mám prísť zasa o týždeň na krv a sono.moze hcg vystúpiť rýchlo alebo tam bude problém ďakujem

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste si realizovali tehotenský test skôr a navštívili obvodného gynekológa skoro, na USG nebude vidieť ešte nič a hodnota beta HCG môže byť ešte nízka. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, či dátum poslednej menštruácie, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak nemáte žiadne ťažkosti, bolesti, ani silné krvácanie a jedná sa o chcené tehotenstvo, je potrebné realizovať kontrolné USG o 7 až 10 dní, rovnako tak sledovať aj dynamiku beta HCG. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.