Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,757 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Výrastky v pošve

    , Autor: Iva57

    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Pred cca mesiacom som po nechránenom pohlavnom styku dostala mykózu. Dostala som od gynekológa predpis na gynazol a neskôr som si pri vstupe do pošvy nahmatala nejaké výrastky, akoby guličky. Môj gynekológ mi predpísal ďalšie tablety, no ani to nepomohlo. Kultivačné testy nič neukázali a tvrdí že to nevyzerá ako nejaká pohlavná choroba. Dal mi dokonca aj Polygynax, no mám pocit, že je to ešte horšie a tie výrastky sa zväčšili. Keď som pár dni nebrala nič mala som pocit že sú o niečo menšie. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Môže sa jednať o zapálené folikuly, vylúčiť však takto neviem ani kondylómy. Je vhodné realizovať výter z krčka maternice na HPV. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vie eventuálne odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia za účelom konziliárneho vyšetrenia.