• Info a rada

    , Autor: Zuzu1212

    Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia už 12 deň. Nikdy pred tým mi nemeskala. S partnerom žijeme riadny život máme už aj jedno dieťa. Ale ide o to že keďže mi to už 12 dní mešká a nemám žiadne príznaky len slabé bolesti brucha ale to brucho má boli od prvého pôrodu takže neviem a robila som si už niekoľko testov ktoré ukázali že tehotná nie som. Chcem vedieť či mám ešte počkať ak áno do kedy a môže to byť aj nejaká hormonálna porucha? Alebo niečo iné? Za odpoveď vopred ďakujem

    Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo jednoznačne vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.