• tehotenstvo alebo iny problem?

    , Autor: Lucka1994

    Dobrý deň,

    poslednú menštruáciu som mala 3.11 ( cca 2-3 dni)- cyklus cca 29-31 dni .
    Posledný styk 13.11 a dni predtým ( neberiem HAK, prerušovaná metóda)
    Od 14.11 som bola chorá doma, prechladnutie- dutiny.
    Od asi 18.11-19.11 ma doteraz dosť výrazne bolí pod bruško + je extrémne nafúknuté ( ovela viac ako pred ocakavanou menstruaciou) , iné ťažkosti špinenie, vytok, bolest prs, bolest pri moceni- nemam.
    Neviem či to môžem pripisovať tehotenstvu, dnes ráno 25.11 som si robila digi test clear blue- negativ, z ranneho mocu.
    Neviem ci mozem mat iny gynekologicky problem a kedy pripadne vyhladat lekara, pretoze som sa mala dat zaockovat prvou davkou vakciny proti HPV, ktoru mam uz kupenu, bolo mi to odporucene, kedze mam problemy, len v tejto situacii neviem co somnou moze byt a necitim sa 100% v poriadku.
    Dakujem

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti platí, že ak sa necítite úplne v poriadku, očkovanie je vhodnejšie odložiť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.