• Výter z pošvy

    , Autor: Tjtj

    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať na výsledky výteru z pošvy, či to mám riešiť a je potrebné brať lieky, vaginálne tablety.
    Výter z pošvy
    *Aeróbna kultivácia, Epitelie.....................ojedinele lactobacillus.................pozit..+
    Leukocyty - PMN.............neprítomné
    stredne masívne Streptococcus agalactiae
    Kultivácia na kvasinky:
    Nález: Negatívny
    Kultivácia na laktobacily:
    Nález: Lactobacillus sp.(vaginalis) produkujúci H2O2
    Kultivácia na G.vaginalis:
    Nález: Negatívny

    Ďakujem krásne za radu

    Dobrý deň, záleží od viacerých okolností, či ste tehotná, ak áno, tak v ktorom týždni, či máte ťažkosti v zmysle pálenia, svrbenia, či sa jedná o výter vrámci predoperačných vyšetrení pred operačným výkonom, ... V závislosti od okolností sa potom dá objektívnejšie vyjadriť.