• Myomat, He4

    , Autor: Mia22

    Dobrý deň, mám N. Myomat uteri, hladina He4 - 113,4,, cytologia bola v poriadku. Odoslali ma na onko gynekológiu, nakoľko mi chcú vyoperovat myomat. Mam 53r som už v menopauze, je to až také zlé? Hladina He4 vraj môže byť v norme v mojom veku do 140ml
    Chcrla by som radšej počkať a o pol roka urobiť nový odber. Co si myslite vy? Ďakujem

    Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, USG nálezy, ani výsledky ďalších vyšetrení, iba na základe opisovaného výsledku sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. HE 4 je onkomarker, ktorý sa využíva pri podozrení na nádor vaječníka. Dôležité sú výsledky aj ďalších onkomarkerov, ako Ca 125, ale hlavne ROMA indexu. Odporúčam postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.