Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Operacia

  , Autor: Lolu

  Dobry deň, chcem sa opytať či pred planovanou laparoskopickou operaciou zlcnika je potrebne vybrat Ornibel. Momentalne mam prestavku a 5 tyzdnov do operacie. Dalsí menzes mi vychadza tesne tyzden pred operaciou. Mam strach ze ho nedostanem načas ale prave v case operacie. Mam dilemu ci vysadit a risknut,ci dostanem načas, alebo nevysadit a upozornit pred operaciou na kruzok. Co by ste doporučil? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam hormonálnu antikoncepciu vysadiť a začať používať až pri najbližšej menštruácii po operácii. O užívanej hormonálnej antikoncepcii informujte aj lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete byť operovaná. Niekde preferujú vysadenie hormonálnej antikoncepcie aj niekoľko týždňov pred operačným výkonom. Menštruácia nie je dôvodom preloženia plánovaného odstránenia žlčníka.

Podobné otázky

 • Cysta

  , Autor: Hanah12

  Dobry deň,
  Cca pred 4mesiacmi mi meškala manštruácia skoro 2týždne a lekár zistil že mám cystu 3-4cm. Bral mi aj krv všetko bolo v poriadku. Po 3mesiacoch som bola na kontrole stav sa nemenil ani veľkosť aj krv bola v poriadku a menzes chodil pravidelne. Žiaľ teraz v čase 4.menštruácie mi znova mešká. Moja otázka je či to môže znamenať zhoršenie stavu, kedy je potrebná operácia ak vôbec je a čo by som mohla spraviť aby sa menštruácia dostavila a ak sa nedostaví by som chcela vedieť aký je postup. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cysta na vaječníku môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, USG nálezy, či výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám eventuálne vie doplniť vyšetrenie na onkomarkery, skontrolovať veľkosť a charakter cysty a určí ďalší postup. Do úvahy pri pretrvávaní nálezu prichádza aj laparoskopia.

 • Hematom po sekcii

  , Autor: Mon1806

  Dobrý deň prosim vás ako sa rieši hematóm po sekcii ? Nad jazvou mám taký opuch a všetci vravia že hematóm a ja už teraz mám strach že ma budú znova operovat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem objektívne vyjadriť a posúdiť stav. Opuch nad ranou nemusí byť hematóm. Mierny opuch je prirodzenou súčasťou hojenia sa rán. Ak sa jedná o hematóm, ktorý Vám nerobí ťažkosti, môže sa čakať, kým sa nevstrebe, čo môže trvať aj niekoľko týždňov. Nie je vždy nevyhnutná operácia. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.

 • Krvácanie mimo cyklus

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 32 rokov, nerodila som. Moje problémy začali pred 3 rokmi, bolesťami krížov, podbruška, krvácaním mimo cyklu a výtokom. Bola mi odporučená operácia, nakolko som mala cystu na pravom vaječníku. Počas operácie mi odstránili cystu a jeden vajíčkovod. Moje problémy však pretrvávali, navyše som mala neustále aj výtok a dyskomfort, na ktorý mi nič nezaberalo. Robila som si časté výplachy a zrejme aj preto som po roku musela znova podstúpiť akútnu operáciu, kvôli hnisavej cyste na vaječníku. Počas operácie mi odobrali aj druhý vajíčkovod a ponechali mi len jeden vaječník a maternicu. Moje problémy však pretrvávajú. Menštruáciu som pred tým mávala silnú 7-8 dní, teraz mávam niekedy silnú so zrazeninami, že sa neviem pohnúť z domu a inokedy ùplne slabú. Okrem toho mávam krvácanie mimo cyklu, hlavne ak si zavádzam nejaké čípky a niekedy aj po styku. Stále pretrváva aj zapáchajúci hlienovitý výtok - užívam tyndaflor a lactofeel, ale keď si nedám čo i len jeden deň, zápach sa vráti. Mávam aj problémy pri močení - bolesti, pálenie, časté močenie. Bola som vyšetrená aj urológom - všetko v poriadku, odoslal ma aj na ct, kde na maternici bol pravdepodobne myóm - v dolnej stene hypodezny utvar vel. 10 mm. Inak všetko v poriadku. Na ten výtok už som vyskúšala všetko možné (doxyhexal, biesptol, betadine cipky, macmirror globule, entizol, canesten, lomexin...), nič z toho nepomohlo, niektoré ešte zhoršili problém. Skúšala som aj výplachy, rosalgin a clogin ale po posledných problémoch, už mám obavy. Prosím, čo by ste mi odporučili alebo ako by ste postupovali pri mojom probléme? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam ešte doplniť stery na vyšetrenie chlamýdií, mykoplaziem, ureaplaziem a trichomonas vaginalis, ktoré by mohli spôsobovať opisované ťažkosti. 10 mm myóm Vám ťažkosti spôsobovať určite nebude.

 • Myóm na maternici

  , Autor: Trish23

  Dobrý deň pán doktor,
  čaká ma operácia - odstránenie myómu v nemocnici Agel v Šaci a chcela by som sa informovať, aká je priemerná dĺžka hospitalizácie pri laparoskopickej operácii. Myom má rozmer 31x30 mm. Mám 11 mesačného syna, ktorého kojím a dilemmu, či je nutné ho odstaviť alebo je možnosť nejakým spôsobom pokračovať v kojení. Ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa budete cíti dobre a priebeh hospitalizácie bude bez komplikácií, štandardná dĺžka hospitalizácie sú 4 pooperačné dni. Nie je potrebné laktáciu zastavovať, prsníky si budete odstriekavať.

 • Otazka

  , Autor: 552017

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať ohľadom som po operácii zdvihnutá mechúra a plastiky prednej steny pošvy a chcela by som sa opýtať kedy by ste my odporučili jazdu na bicykli 14.4.2022operacia môj lekár my odporúča keď my vypadnú stehy a chcela by som poznať váš názor ešte mám stále časť stehov niektoré my vypadli len teraz ďakujem pekne Chudobová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, platí všeobecné pravidlo, že 6 až 8 týždňov po operácii je operačná rana zhojená a je možné postupné zaťažovanie.