• Kombinácia liekov

    , Autor: martina-7

    Dobrý večer, dnes som bola na gyn. pohotovosti a na akútnu vaginitidu mi lekarka predpísala podvečer si aplikovať krém gynazol a potom pred spaním tabletu Clotrimazol 200 mg. Je táto kombinácia v poriadku ? Niekoľko hodín po sebe ? Keďže ten krém ešte určite nie je vstrebaný, ďakujem.

    Dobrý deň, vaginálne tabletky si aplikujte hlboko do pošvy, najlepšie večer pred spaním. Gynazol sa aplikuje najmä na vonkajšie rodidlá, ale s aplikátorom sa dá aplikovať aj do pošvy. Kombinácia preparátov nie je ničím neobvyklým. Z praktického hľadiska je však vhodnejšie rozdeliť čas aplikovania preparátov alebo Gynazol aplikovať iba z vonku.