Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,653 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrčka v prsníku

  , Autor: adka25

  Dobrý deň chcem sa opýtať. Vo februári som bola na sone prsníkov pretože ma pobolieval pravý prsník. Zistili mi v pravom prsníku cystu ktorá má 8mm. Doktor mi nakázal prísť o pol roka na kontrolu. Tak som sa objednala na august.
  Len posledné dva týždne cítim taký divný pocit v prsníku aj sa mi zdá že je nejaký väčší (je pravda že ho mám od puberty väčší tak teraz neviem či to mám zo stresu a namyslam si to ) a nahmatala som si v okolí bradavky hrčku. Bola som u svojho gynekológa ten mi to pozrel a keď som sa ho pýtala že či to vyzerá na niečo vážne tak povedal že nie , ale že nech idem radšej na sono. Keď som mu povedala že som objednana až o dva mesiace že či sa nemám objednať skôr tak povedal že stačí v auguste. A predpísal mi agnucaston. Veľmi sa bojím nedokážem normálne fungovať stále na to myslím. Mohli v prsníku nastať nejaké výrazne zmeny od posledného sona ?
  Ďakujem za odpoveď
  Dovidenia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte obavy, objednajte sa na USG prsníkov na skorší termín. Budete kľudnejšia. Ak ste mali v prsníku iba spomínanú 8 mm cystu a ostatný nález bol v poriadku, podľa mňa sa nemusíte obávať.

Podobné otázky

 • Prsnik

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím chcem sa spýtať, ešte minulý rok som si našla hrcku v prsniku bolestivu, gynekológ ma poslal na sono ktoré som vsak mala v poriadku, na nejaky cas ma to prestalo bolieť a teraz boli znova, neviem čo robiť. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ťažkosti pretrvávajú a hrčka v prsníku je hmatná a aj bolestivá, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Aj keď bol ultrazvuk pred rokom v poriadku, dá sa teraz zopakovať vzhľadom ťažkostiam, prípadne sa dajú doplniť ešte ďalšie vyšetrenia.

 • Hrčka v prsníku a užívanie antibiotík

  , Autor: vaness0

  Dobrý večer prajem.

  Kvôli akútnej strate hlasu a zapalu hrdla užívam antibiotiká - konkrétne penicilín (každých 8 hodín 3 x denne) 8 dní. Mám ho užívať ešte dva dni. Dnes som si úplnou náhodou - keď som ležala položila ruku na oblasť pŕs a zacítila som hrčku - alebo skôr zdureninu na ľavom prsníku. Je nebolestivá, nahmatať sa dá len keď ležím. Môže byť vznik tejto hrčky spôsobený užívaním antibiotík? Mám 19 rokov. Dnes mi akurát začala menštruácia, cyklus mám pravidelný, ale nikdy som nepostrehla pred menštruáciou vznik hrčiek. Ďakujem za odpoveď a želám všetko dobré. :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ja sa Vám takto objektívne neviem vyjadriť ale určite odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý objektívne po vyšetrení zhodnotí nález a odporučí ďalší postup. Z antibiotikami to súvis nemá.