Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Gynophilus control

  , Autor: Mooly

  Dobry deň, chcela by som sa spytať ôžem mať sex počas použivania čapikov gynophilus control keďže sa vkladaju každy 4 deň? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti sa počas vaginálnej liečby pohlavný styk neodporúča. Ak sa jedná o aplikáciu vaginálnych probiotík na podporu vaginalnej mikroflóry, ktoré si navyše neaplikujete každý deň, pohlavný styk mať môžete.

Podobné otázky

 • Macmiror 500 complex, GYNOPHILUS CONTROL

  , Autor: Simkaaa

  Dobrý deň. Som v 23tt, z vyteru mi vyšiel nález candida +niečo/neviem prečítať/ ktorý vraj nijako neohrozuje dieťa a predpísal mi macmiror compex 500. Odporúčal zobrať 4vag tablety a tak probiotikum a ak sa to vráti tak znovu ten postup. Dodrzala som odporúčanie a po tých 4 som už viac nebrala, no po nejakych dvoch týždňoch sa to vrátilo tak som začala brat znovu a takisto po 4 dňoch probiotikum. Opäť sa to zlepšilo, no a po návšteve gyn mi robil kontrolný výter a ten vyšiel znovu. Tentokrát už pociťujem aj svrbenie a pálenie, predtým to bol len výtok. Volala som zrovna sestričke,ktorá mi potvrdila nález a poslala dalsi macmiror z ktorého mám vybrať polovicu čiže 6 tabliet a +4 tablety ktoré mám ešte doma z predchádzajúcej krabicky. Gynekológ momentálne nepracuje. Chcela som a opýtať či mi nemôže nejako uškodiť resp bábätku keď ich budem takto často užívať a mám vybrať tých 10 tabliet a potom probiotikum a ako často probiotikum.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liečba sa nasadzuje podľa citlivosti na vykultivované baktérie. Štvordňová liečba nemá veľký efekt. Macmiror je potrebné aplikovať aspoň 7 - 8 dní. Skúste si urobiť vaginálny výplach yCloginom alebo Rosalginom, následne si aplikujte Macmiror 8 - 10 dní a po doužívaní si realizujte aspoň desať dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Takto sa Vám neviem viac bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí vyhľadajte Vášho obvodného gynekológa.