Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pichavá bolesť vnútri vagíny

  , Autor: Meggi7111

  Dobrý deň.
  Mám pichávu bolesť na pravej strane zvnútra vagíny,počas pohlavného styku je to tiež intenzívne a bolestivé,počas močenia to páli. Chcem sa spýtať, je dostupný vaginálny krém,ktorý sa dá kúpiť voľne bez receptu resp.tabletky? Pretože som odcestovaná,nemám šancu sa dostať k doktorovi.Tak isto sa chcem spýtať,či to môže byť infekcia , zápal. Môžem mať pohlavný styk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa môže jednať aj o kombinovaný urogenitálny problém, teda problém môže byť v pošve, ako aj v močových cestách. Áno, môže sa jednať o infekciu, či zápal v močových cestách, ako aj v pošve. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Potrebné je vyšetrenie a realizácia výterov. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy a aplikáciu voľnopredajných vaginálnych krémov a následne vaginálnych probiotík. Odporúčam však realizovať gynekologické, prípadne aj urologické vyšetrenie.