• Bakterie

    , Autor: wewerkus

    Dobry den pan doktor.
    Akurat mi lekar oznamil ze mam garnerellu a mikozu, posiela mi recept na antibio. Pytam sa ho ci aj partnerovi posiela tabletky, on ze nie, jemu sprievodny list nech sa ide vysetrit.
    Ja chapem ze mozno tu bakteriu nema ale ak by som sa ho nespytala on by partnera zjavne ani neriesil..
    1. Aka je pravdepodobnost ze je prenášač a ci ma tu istu bakteriu? Uz 7 mesiacov sme spolu a mam tento isty problem mesiac co mesiac... Podla mna je to jasne ze to ma tiez (ale ok). Chceme mat babatko s priatelom a lekar nam to jak zamerne natahuje :(
    2. Kupila som si kym mi vysli vysledky herbiotic- vyzivovy doplnok s bifidus bakteriami , a zrazu mi symptomy (zapachajuci vytok, alebo biely vytok ) odisiel....ako keby mi zmizol problem... Je to vobec mozne?

    Co by ste mi odporucali ..ake dalsie kroky mam urobit?
    Dakujem pekne

    Dobrý deň, Gardnerella, ako aj kvasinky sa v pošve vyskytujú bežne, sú však pod kontrolou laktobacilov. Ak došlo k porušeniu vaginálnej mikroflóry a vzniku bakteriálnej vaginózy, aplikovaním probiotík sa mohol stav upraviť. Odporúčam užívať predpísané lieky, následne si realizujte desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Ak partner nemá žiadne ťažkosti, či zmeny na penise, nemusí byť preliečený. Môže si preventívne aplikovať Canesten krém.