• Dalacin v a snaženie

    , Autor: Tamara1

    Dobrý deň. Z výteru mi zistili baktériu presný názov som zabudla, ale že to nie je nič vážne. Dnes mi sestrička dala recept, na ktorom bol predpisaný Dalacin v 2%, partnera vraj nie je potrebné preliečiť (ja osobne nepociťujem žiadne ťažkosti). Snažime o bábätko a o pár dní by som mala mať ovuláciu. Chcem sa opýtať, či musíme na čas, ktorý budem užívať tú mastičku prerušiť snaženie, alebo či sa môžeme snažiť aj počas toho, resp. či ta mastička má nejaký negatívny vplyv na prípadné tehotenstvo (poškodenie plodu), ak by sa podarilo, alebo môže byť z toho nejaký iný problém.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, počas vaginálnej liečby sa neodporúča mať pohlavný styk, používať tampóny, ani vaginálne výplachy. Čo sa týka použitia krému počas tehotenstva, počas 1. trimestra tehotenstva sa použitie krému neodporúča.